Menu

Slávnostné účesy bez námahy

Jednoduché, ale efektné.

Home » Krása » Vlasové trendy » Slávnostné účesy bez námahy - 11.2018

Slávnostné účesy môžete vykúzliť aj bez veľkej námahy. Nezáleží na tom, či túžite po vlnách, zapletaných kreáciách alebo drdole. Každá z vás si príde na svoje.

Záver roka je vždy plný večierkov. To je ten pravý čas na malú zmenu vo vašom stylingovom repertoári. Keďže pri špeciálnych príležitostiach si zvyčajne dáme záležať na výraznom oblečení a mejkape, vlasy nemusia pútať až toľko pozornosti. Preto sú ideálne slávnostné účesy, ktoré na prvý pohľad pôsobia zdržanlivo, dajú vyniknúť tvári a napriek tomu zaujmú pohľady okolia. Isteže, nikto z nás učený z neba nespadol. Preto je dobré natrénovať si vytúžený účes vopred, aby váš dôležitý večer prebiehal bez stresu.

Zapletaný

Vyčesané vlasy vždy pôsobia slávnostne. Aby účes nepôsobil príliš prísne, osviežte ho pletenými vrkôčikmi.

Čo budete potrebovať: hrebeň, gumičku do vlasov, pinetky, lak na vlasy.

Ako na to: Vyčešte si dokonalú cestičku v strede hlavy a rozdeľte vlasy do dvoch vrkočov. Obe strany pozdĺžne rozdeľte na prednú a zadnú časť. Predné časti po oboch stranách hlavy zapleťte dozadu. Striedavo vpletajte horné a spodné pramene, aby vrkoče priliehali k pokožke hlavy. Zhruba na úrovni uší môžete začať vpletať aj zadné pramene.

Hotové vrkoče zafixujte gumičkami. Následne jeden z vrkočov vytvarujte do tvaru slimáka na temene hlavy a upevnite pinetkami. Druhý vrkoč oviňte okolo prvého a taktiež pripevnite. Na záver účes zafixujte lakom na vlasy.

 

Hotovo. Dokonalý účes vyčarujete s ebelin sponkami do vlasov. Kovové prevedenie rozžiari váš účes a ich širší tvar perfektne drží vlasy v požadovanom tvare.

Uhladený

Štýl dvadsiatych rokov je späť. Moderná interpretácia mokrých vĺn vám pripomenie staré dobré časy, no zároveň budete vyzerať trendy.

Čo budete potrebovať: lak na vlasy, hrebeň s rúčkou, pinetky, gumičku do vlasov, vlasový sprej.

Ako na to: Vytvoriť správne mokré vlny si vyžaduje dostatok času a určitú dávku šikovnosti. Preto si skúsime pomôcť menším trikom.

Najprv vlasy hrebeňom učešte do jednej strany a vytvorte cestičku na boku. Následne prednú časť vlasov nastriekajte silnou vrstvou laku na vlasy. Vlasy vďaka tomu zvlhnú a budú sa dať dobre tvarovať. Uhlaďte ich k pokožke hlavy a vytvarujte pomocou hrebeňa. Vlny zafixujte pinetkami a ďalšou dávkou laku na vlasy.

 

Zvyšné vlasy hladko vyčešte dozadu, zafixujte gumičkou a vytvarujte do konského chvosta. Následne aplikujte ďalšiu hojnú vrstvu laku, ktorá uhladí odstávajúce vlásky a dodá účesu lesk.

Detaily. Ak chcete upútať všetky pohľady, siahnite po sponkách v striebornej alebo zlatej farbe zo súpravy od ebelin.

Vlnitý

Klasické vlny vyzerajú žensky. No nebojte sa skúsiť aj malú obmenu. Mix natočených a zapletených vlasov vytvorí hravý účes, ktorý bude pomyselnou čerešničkou na torte slávnostného outfitu.

Čo budete potrebovať: sprej na vlasy s textúrou, pinetky, gumičku do vlasov, saténovú alebo zamatovú stužku.

Ako na to: To najlepšie na tomto účese: Môžete všetko, nemusíte nič! Miesto dokonale upravených prameňov a komplikovaných pletencov sa môžete vyblázniť na uvoľnených vlnách. Použitím vhodného spreja najprv vlasom dodajte textúru, aby nekĺzali. Tip: Tento účes najľahšie vykúzlite z vlasov, ktoré nie sú čerstvo umyté. Výborným pomocníkom je suchý šampón. Najprv vlasy učešte výrazne nabok a vytvorte cestičku. Na temene hlavy ich rozdeľte na tri časti – pravú, ľavú a prostrednú.

 

Od tohto momentu je už dovolené všetko. Môžete ich napríklad rozdeliť na dva pramene, zapliesť ich ako povraz, zatočiť a upevniť pinetkami, alebo vpliesť do vrkoča. Dva pramene následne dvakrát voľne zapleťte a vytvorte z nich konských chvost. Jeden pramienok z konského chvosta omotajte okolo gumičky a zafixujte pinetkou. Celý účes ozdobte saténovou alebo zamatovou stužkou uviazanou do tvaru mašle.

Na ozdobenie. Ak je pre vás stužka do vlasov príliš detinská, môžete účes oživiť zlatou alebo striebornou sponkou do vlasov.

Hore
OKViac informácií