Menu

Slávnostný make-up: tieto 3 looky zaberú vždy

Predstavujeme vám triky na líčenie a trendy tejto sezóny.

Home » Krása » Slávnostný make-up: tieto 3 looky zaberú vždy - 12.2020

Práve po takom búrlivom roku, akým bol tento, by sa počas sviatočných dní hodila extra veľká dávka lesku: s týmto fascinujúcim make-upom to nebude problém.

Každý rok na Vianoce sa hodíme poriadne do gala a samozrejme nesmie chýbať ani okúzľujúci make-up, ktorý ladí s oblečením. A tak to bude aj tento rok. Veď aj keď tento rok strávime sviatky v úzkom kruhu, neznamená to, že by naše najlepšie kúsky mali zostať visieť v skrini.

Je čas ukázať si, ako si vyčarovať úžasný make-up! Stavme na tieto 3 trendy

Tmavý očný make-up

Tmavý očný make-up je pri líčení niečo ako „jednoduché čierne šaty“ v šatníku, pretože ten sa hodí jednoducho vždy. Samozrejme, máme na mysli predovšetkým klasický očný make-up – tzv. Smokey-Eye. Aj čisto čierna linka má mnohostranné využitie a keď je hrubšia, pôsobí naozaj očarujúco. Tento rok je obzvlášť trendy „rozmazaný“ make-up v štýle Smudged Eyes.

Nezáleží na tom, pre čo sa počas sviatkov rozhodnete – váš pohľad bude zaručene zvodný. Aby sa vám však v priebehu večera make-up nerozmazal, siahnite radšej po podkladovej báze pod očné tiene.

Červené pery

Sviatky bez červených pier? V žiadnom prípade! Či už lesklý alebo matný – červený rúž na pery jednoducho patrí k Vianociam tak, ako pečenie koláčikov k adventu. Navyše, červené pery sú skvelé riešenie, keď máte naponáhlo, no predsa len by ste mali vyzerať elegantne.

Kto má chuť na malú zmenu, môže túto klasiku medzi sviatočnými líčeniami poňať tento rok po novom a bude dokonca trendy. Červený rúž s jemným ružovkastým nádychom je totiž príjemným spestrením nášho zbožňovaného evergrínu.

Rozjasňovač

Chcete zažiariť viac ako vianočný stromček? Dotiahnite svoj oslnivý make-up do dokonalosti trblietavým zvýrazňovačom. Aký si vybrať?

Jemne lesklý alebo predsa len poriadne trblietavý? V zlatých alebo radšej ružových odtieňoch? S make-upom v ružových farbách tento rok vo všeobecnosti nič nepokazíte: zatiaľ čo napríklad pri make-upe typu Smudged Eyes je potrebná trocha jemnocitu, aby ste vyzerali sviatočne a elegantne, s ružovozlatou ťažko šliapnete vedľa. Už aj samotný zvýrazňovač či očné tiene v tejto farbe pôsobia harmonicky a decentne.

Aj pri konzistencii zvýrazňovača vždy platí: tekutý zvýrazňovač pôsobí na pleti pekne a dodá líčeniu obzvlášť prirodzený vzhľad. Púdrový zvýrazňovač s vyššou pigmentáciou vytvorí navyše tzv. WAU efekt.

Tip: túžite po žiarivej pleti? Dobrá podkladová báza je polovica úspechu, keďže iba upravená a dôkladne zvlhčená pokožka môže zažiariť. Máme pre vás niekoľko skvelých tipov, ako na to.

Hore
OKViac informácií