Active Beauty
Športové hry: olympijské hry vonku

Športové hry: olympijské hry vonku

Olympijské hry boli presunuté na rok 2021. Nevadí, napriek tomu môžeme usporiadať vlastné preteky. Ako? Pomocou športových hier pre rodinu, priateľov, prostredníctvom sociálnych médií alebo aj pre seba samých.

To, že boli olympijské hry zrušené, berieme ako podnet, aby sme usporiadali naše vlastné športové hry. Nuž, milí lenivci: dolu z gauča a hneď vyskúšajte športové hry vonku! Pretože nielen, že taká malá olympiáda pobaví, ale tiež platí, že príroda je lepším ihriskom. A športové podujatia prinášajú zmenu do rodinného života, osviežia partnerský vzťah a oživia bežný deň aj single ľuďom.

Športové hry: hry, s ktorými sa budete cítiť olympijsky

  1. Chôdza-beh pre pohodlných

Chôdza o preteky sa dá usporiadať ľahko a bez špeciálneho vybavenia, napr. počas prechádzky po lese. Minimálne jedna noha má pritom kontakt so zemou. Predná noha musí byť počas dotyku so zemou vystretá, čo pri profesionálnych chodcoch spôsobuje ten typický pohyb.

  1. Turnaj v stolnom tenise

Stolný tenis väčšina z nás pozná. Obzvlášť veľa zábavy si užijete pri pretekoch s veselými variantmi, ako „krúženie“, pri ktorom sa musia zapájať všetci naraz. Po každom údere bežíte na druhú stranu stola, počkáte, kým ste zase na rade a vypadávate až po predtým dohodnutom počte chýb.

  1. Partička golfu

Kto má dosť miesta, môže vo vlastnej záhrade uskutočniť golfový turnaj. Nevyhnutná jamka sa dá ľahko vyhotoviť pomocou plechovky alebo tégliku od jogurtu. Alternatívne sa dá použiť putting-cup, ktorý je použiteľný dokonca aj vo vnútri. Aby bola hra napínavejšia, môžete vyhotoviť menšie prekážky v štýle minigolfu, ktorými spravíte radosť aj deťom.

  1. Crossminton: bedminton pre športovcov

Crossminton je takpovediac nekomplikovaný variant bedmintonu. Na rozdiel s olympijským bedmintonom nie je potrebná sieť. Všetko, čo k tomu potrebujete, sú dve obdĺžnikové hracie polia, napríklad na lúke, dostatočný odstup medzi nimi, ako aj špeciálnu sadu rakiet a loptičiek.

  1. Majstrovstvá vo volejbale

Toto leto boli zrušené aj veľké podujatia plážového volejbalu. O dôvod viac, aby ste tento šport presunuli do vlastnej záhrady. Piesok nepotrebujete, sieť sa dá kúpiť a pravidlá pozná väčšina z vás ešte zo školy. Len smelo do toho!

  1. Sedemboj

Táto disciplína ľahkej atletiky sa dá zorganizovať aj hravo: pre skok do diaľky položte na zem označenia – napríklad kusy oblečenia, na beh na 200 m a 800 m stačia stopky. Tréningové gule na vrh guľou kúpite v športovom obchode a hod oštepom realizujete pomocou drevených tyčí.

  1. Preteky v slackline

Balansovanie na popruhu sa už len preto tak dobre hodí na preteky, lebo je jasné, kto prehral: ten, kto spadne dolu. Varianty pre tých trénovanejších sú slackline s chôdzou dozadu alebo s lyžicou, na ktorej je malá loptička.

  1. Súťaž v žonglovaní

Žonglovať nemusíte iba sami, ale aj opreteky. Pri súťaži hrá každý účastník s troma kužeľmi, všetci začnú naraz a kto ešte žongluje ako posledný, je víťaz alebo víťazka. Avšak, počas žonglovania sa môžu hráči pokúsiť brániť svojim protivníkom v hre.

  1. Hod do diaľky gumenou čižmou

Vo Fínsku je to národný šport, u nás minimálne zábava. Čižma sa uchopí vzadu za sáru a rotujúc sa hodí do vzduchu. Ideálne hádže každý hráč topánky vlastnej veľkosti a má tri alebo šesť hodov, ktoré platia iba vtedy, keď pristanú vo vyznačenom sektore.

Single preteky: aplikácie pre športové hry proti neznámym

Aj ten, kto športuje sám, by sa nemal báť porovnávania. Pomocou týchto aplikácií si môžete porovnať vlastný výkon.

Fitnes aplikácie: Pumatrac

Či už tancovanie, boxovanie alebo beh – „Pumatrac“ ponúka vhodné workouty s medzinárodnými trénermi. Prostredníctvom zoznamu najlepších sa môžete navzájom motivovať a porovnávať.

Golf: Shot Tracer

Pomocou „Shot Tracer“ sa dá analyzovať vlastný golfový úder a sledovať dĺžka úderu. Okrem toho môžete svoje video zdieľať na sociálnych sieťach.

Vytrvalostný šport: Runkeeper

Runkeeper“ môže pri behaní, turistike, skatovaní alebo bicyklovaní merať vašu výdrž. A môžete sa zúčastniť na rôznych podujatiach.