Menu

Športový look – športový mejkap

Tipy pre Active Beauties.

Home » Krása » Mejkap » Športový look – športový mejkap - 07.2018

Ak rady nosíte mejkap, nemusíte sa ho vzdávať ani pri športovaní. Pri tréningovom mejkape by ste však mali dodržiavať zopár zásad, aby sa potením nezničil.

Tenis

mejkapJednoduché pravidlo podľa Sophie Kasparovej, mejkap artistky z Viedne: „Pri športovaní by sme mali používať ľahšie, vodoodolné produkty v menšom množstve. Ideálne komedogénne, aby neupchávali póry.“

Tipy na produkty:

Neviditeľný. BB krém Bonjour Nudista Medium od L´ORÉAL nechá pokožku dýchať a dodá pleti prirodzený vzhľad.

Žiarivý. Expert fixačný sprej od trend IT UP predĺži trvácnosť mejkapu a zanechá na pokožke jemný lesk.

 

Kung-fu

mejkapÁzijský look podčiarkujú najmä červené pery a samurajský drdol na vrchu hlavy. Zvyšok mejkapu je nenápadný a o odtieň svetlejší ako prirodzený tón pleti.

Na fixáciu rúžu funguje zopár jednoduchých, ale účinných trikov:

  • Použite primer: Táto podkladová vrstva pery hydratuje, vyhladí vrásky a zmatňuje.
  • Aplikujte podkladovú bázu: Miesto primera môžete na pery naniesť pár kvapiek podkladovej bázy. Tá by mala byť o odtieň svetlejšia ako tón pleti. Rúž tak bude pôsobiť žiarivejšie a sýtejšie.
  • Kontúrovacia ceruzka po celej ploche: Skúste celé pery vyplniť vodoodolnou kontúrovacou ceruzkou. Zafixuje tak nielen okraje, ale celé pery.

Tipy na produkty:

V spreji. Ako stvorený na styling drdolu. Sprej Stylista The Bun Gel-Spray od L’Oréal Paris.

Krémová. Vytvorte kontúry s vodoodolnou kontúrovacou ceruzkou Contour & Glide od trend IT UP (č. 250).

Box

mejkapPre športové účesy platí: „Čím viac pohybu, tým pevnejšie by mal účes držať,“ radí mejkap artistka Sophie Kasparová. Žiadny účes sa na športovanie nehodí lepšie než zapletené vrkôčiky. Pri tomto jednoduchom variante sme zvolili dva vrkôčiky v hornej časti hlavy a zvyšok vlasov zaplietli do vrkoča.

Tipy na produkty:

Fixácia. Mini gumičky do vlasov ebelin oživia vaše vlasy vďaka svojim farbám a urobia účes skutočne odolným.

Zmätok. So soľným sprejom Beach-Style od Langhaarmädchen vykúzlite perfektný nedbanlivý styling.

Pletené vrkôčiky: Ako na to!

Vlasy rozčešte a ošetrite soľným sprejom. Vrchnú vrstvu vlasov rozdeľte rúčkou hrebeňa na dva rovnako veľké pramene paralelne so stredovou cestičkou.

Teraz prichádza tá zložitejšia časť. Pri zapletaní je dôležité pracovať čo najtesnejšie nad pokožkou hlavy. Aby to bolo možné, priberte pri každom kroku ďalší tenký pramienok zo zvyšku vlasov. Len čo je jeden pruh hotový, zafixujte ho farebnou gumičkou. Následne zapleťte všetky vlasy vrátane zapletených vrkôčikov do jednoduchého vrkoča.

Beh

Pri tomto športe sa zvyčajne poriadne zapotíme. Preto je pri aplikácii mejkapu dôležité dodržiavať zopár zásad. Podkladovú vrstvu jemne vklopte prstami do pokožky. Tento spôsob aplikácie zaistí dlhšiu výdrž. Rovnako postupujte aj s korektorom. Zabránite tak jeho zrážaniu okolo očí. Troška púdra pod jemné očné tiene predĺži životnosť aj vodoodolných produktov.

Tipy na produkty:

Neviditeľný. Korektor a podkladová báza Under Eye Concealer & Base od trend IT UP zamaskuje nedokonalosti pleti a kruhy pod očami (č. 020).

Neprehliadnuteľné. Farebné akcenty s gumičkami od ebelin.

Konský chvost v štýle bungee: Ako na to!

Tento trendy účes je niečo medzi konským chvostom a drdolom. Budete naň potrebovať len kefu a farebné gumičky do vlasov. Vlasy rozdeľte do dvoch prekrývajúcich sa vrkočov – jedného v hornej časti hlavy a jedného z bočných prameňov.

Oba tieto vrkoče kreatívne zapleťte a na rôznych miestach zafixujte farebnými gumičkami.

Plávanie

mejkapMejkapu sa nemusíte vzdať dokonca ani v bazéne. Avšak len za predpokladu, že siahnete po vodoodolných produktoch. Riasenka rozžiari váš pohľad, zvýraznené obočie podtrhne črty vašej tváre. A farebné očné tiene vám jednoducho zlepšia náladu. Vodoodolné produkty zostanú pevne na svojom mieste aj po ponorení pod vodnú hladinu. Napriek tomu by ste nemali zabúdať na špeciálny fixačný sprej. Vodu si z tváre jemne vysajte uterákom, netrite.

Tipy na produkty:

Výdrž. Vodoodolná maskara 2000 Calorie Curl Addict od Max Factor zostane presne tam, kde má.

Tvar. Perfektne vytvarované obočie vďaka vodoodolnému gélu na obočie od trend IT UP (č. 030).

 

 

 

Päť tipov na základný športový mejkap

1. Starostlivosť pred líčením. Najvhodnejšie sú ľahké, hydratačné séra alebo krémy s gélovou textúrou, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a nezanechávajú na pokožke mastný film.

2. Výber ľahkých prípravkov. Krycí mejkap je tabu. Vhodnejší je tónovací denný krém, BB krém alebo ľahký mejkap. Malý tip na okraj: Ruky preč od olejových prípravkov. Tie podporujú vznik vyrážok.

3. Stavte na vodoodolnosť. Aby všetko zostalo na svojom mieste, siahnite po riasenke, géle na obočie a očných tieňoch vo vodoodolnom variante.

4. Fixácia. Aby ste sa nemuseli obávať nepríjemného rozmazania, mejkap vždy zafixujte. Ideálny je fixačný sprej alebo sypký transparentný púder.

5. Zmatnenie spotenej pleti. Pri športe sa nevyhnutne potíme. Aby tým nedochádzalo k narušeniu mejkapu, pot jemne odsajte kozmetickým obrúskom. Môžete použiť aj špeciálne púdrové obrúsky.

Hore
OKViac informácií