Menu

Správne líčenie a kombinovanie dymových očí

Klasické dymové oči slávia farebnými kombináciami – a nechty tancujú s nimi.

Home » Krása » Správne líčenie a kombinovanie dymových očí - 12.2019

Či už na slávnostnú silvestrovskú večeru s najmilším alebo na neviazanú silvestrovskú párty s priateľmi: dymové líčenie očí je vždy vhodné. Ukážeme vám tie najlepšie varianty a ako ich správne skombinujete s nechtami.

 

Dymové oči vo veselých farbách

Na horné viečko až po záhyb oka veľkoryso naneste tmavozelený očný tieň. Ak obsahuje trblietavé čiastočky, vznikne ligotavý vzhľad sám od seba. Štetcom naberte dva ďalšie, svetlejšie zelené odtiene a rozotrite s tmavým očným tieňom smerom von. Na vnútorných a vonkajších kútikoch očí pracujte obzvlášť precízne. Prepojenie farieb by malo vyzerať na oboch očiach presne rovnako. Pod viečko naneste modrú farbu a takisto ju jemne rozotrite smerom von. Modrou kajalovou ceruzkou urobte očnú linku na dolnom viečku.

Tip: Obzvlášť rafinovane prekvapíte svojím vzhľadom, ak mihalnice na dolnom viečku budú v harmónii s farbou nanesenou pod viečkom. Okrem toho použite maskaru vhodnej farby.

 

 

 

 

 

Nechty s bodkami

Na hravý párty vzhľad by mali byť nechty dobre pripravené. Najlepšie už deň vopred ich vyčistite v nechtovom kúpeli a potom opatrne zatlačte nechtovú kožtičku drevenou tyčinkou. Nechty zbrúste pilníkom do želaného tvaru a vmasírujte do nich olej na nechty. Na ďalší deň naneste transparentný podkladový lak na čisté a suché nechty. Po vysušení naneste letmými dotykmi na všetky nechty malé bodky vo vašich obľúbených farbách. Veselé farby ako orgovánová, mätová a oranžová sa dobre hodia k oranžovočerveným perám alebo červeni.

Tip: Aby ste mohli bodky naniesť malé a okrúhle, použite aplikátor na nechty. Rovnako dobre sa to však vydarí aj s okrúhlou hlavičkou špendlíka.

 

 

 

 

 

Svetlé dymové líčenie & svetlé nechty

Aby farby na viečku dobre držali a dali sa čisto rozotrieť, použite okolo celého oka ako podklad základný krém na jemnú pokožku. Suchej pokožke predídete použitím hydratačného krému. Pre tento look naneste broskyňovú farbu štetcom na celú plochu horného viečka až po záhyb oka. Potom rozotrite jemnou fialovou smerom von. Aj pre nechty platí: najprv ošetriť, potom lakovať. Lak na nechty v orgovánovej odráža jemný farebný svet očí.

Tip: Aby ste našli správne farby pre dymové líčenie očí, naneste farby, ktoré máte na výber, na chrbát ruky, rozotrite ich na pokožke a pri dobrom svetle si ich pridržte pri oku. Dajte pritom pozor na vlastný odtieň pokožky a farbu očí!

 

 

 

 

 

Tmavomodré nechty s aplikáciou

Pre tento tajomný vzhľad nechtov naneste na transparentný podklad tmavomodrý lak. Pre obzvlášť intenzívny farebný zážitok nalakujte dvakrát. Aplikácie na nechty, ako napríklad nálepky či trblietavé kamienky, si pomocou lepidla na nechty ľahko pripevníte i sama. To isté platí pre vlastnoručne vyrobené aplikácie ako sú napríklad špirály medenej farby. Pinzetou ich opatrne z jednej strany ponorte do lepidla na nechty a potom umiestnite na nalakované a vyschnuté nechty. Ďalšia vrstva priehľadného laku zabezpečí extra držanie a dodatočný lesk.

Tip: Najlepšiu inšpiráciu na vlastné nechtové aplikácie dodá obchod s kreatívnymi potrebami, napríklad tenučký drôt medenej farby na špirály, ktoré sa perfektne hodia na nechty v nočnej modrej. Obzvlášť pekné bude, keď budete vytvárať dizajny nechtov spoločne s priateľkami!

Hore
OKViac informácií