Menu

Starnutie so štýlom: Takto zostarnete štýlovo

Katja, nádherných 60 rokov. Prezrádza, ako našla svoj štýl.

Home » Krása » Starnutie so štýlom: Takto zostarnete štýlovo - 04.2020

Jestvujú ľudia, ktorí pôsobia ako súhrnné umelecké dielo. Od hlavy po päty majú skrátka všetko perfektne zladené. Žiaria zvnútra i zvonku a zdá sa, ako keby o svojom štýle nikdy nepochybovali.

Jednou z nich je naša modelka Katja, historička umenia a učiteľka jogy. Spýtali sme sa tejto 60-ročnej ženy, ako našla svoj osobný štýl a ktoré tipy dáva ľuďom, ktorí ho ešte stále hľadajú. Nezabudni: Zmena začína v tebe!

 

Individuálne štýlovo: Takto si nájdete svoj štýl

  1. Zamerajte sa na vzory

„Myslím, že štýlu sa možno do istej miery naučiť tým, že sa zameriate na ľudí, ktorí štýl majú,“ vraví Katja. Je nespočetné množstvo žien a mužov, ktorými sa môžete nechať inšpirovať čo sa týka techniky štýlu. Od herečky a ikony Audrey Hepburn až po Carrie Bradshaw zo Sexu v meste: Či sú osoby reálne alebo fiktívne, to nehrá žiadnu rolu. Experimentujte a zistite pritom, ktorý look sa vám osobne najviac páči.

V čom sa cítite dobre, ktoré časti tela by ste chceli zdôrazniť? U Katji sú to napríklad jej dlhé, štíhle nohy a dlhé hnedé vlasy. Krása podľa tejto 60-ročnej ženy ale vychádza najmä zvnútra: „Vnútorná vyrovnanosť a mier so sebou samou sa odzrkadľuje i na zovňajšku.“

  1. Namiesto trendov nasledujte svoju intuíciu

Aktuálne trendy môžu núkať nové impulzy na experimentovanie, no ich slepé nasledovanie vás k vlastnému štýlu nedovedie. Na to sa najprv musíte naučiť dôverovať svojej intuícii. Je ako vnútorný poradca vo veci štýlu po vašom boku, ktorý vraví, čo sa vám páči – a síce nezávisle od toho, čo je práve moderné.

Tak to bolo aj u Katji: „Už ako dieťa som mala cit pre to, čo sa mi páči alebo nie. V sedemdesiatych rokoch som chcela nosiť fialové veci, ktoré však nikde neboli. Tak som si skrátka nakúpila biele veci a sama som si ich zafarbila.“ Časom bude čoraz jednoduchšie vyvinúť si cit pre to, čo vám pristane a v čom sa budete cítiť dobre a atraktívne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Vsaďte na klasiku dobrej kvality

Či už nápadné alebo skôr klasické: Je jedno, aký štýl uprednostňujete, existuje zopár kúskov, ktoré by mal mať v skrini každý z nás. Máme na mysli nadčasové kusy odevov v klasických farbách, ktoré možno rôzne kombinovať.

K týmto módnym základom patria: Džínsy, ktoré dobre sedia, klasická košeľová blúzka, jednofarebný blejzer a biele tričko. To posledné má v skrini aj Katja: „Biele tričko je vždy dobrou voľbou, je to klasika v mojej skrini. K nemu úsmev a človek je pekný!“ Častejšie sa usmievať je nielen sympatické, robí nás to aj skutočne šťastnejšími.

  1. Experimentujte s doplnkami

Na potvrdenie štýlu nepotrebujeme žiadne extravagantné, drahé kusy odevov. Práve naopak: S nadčasovými klasikami dobrej kvality máte základné vybavenie, ktoré zostane aktuálne ešte aj vtedy, keď sa váš štýl uberie iným smerom. Vďaka doplnkom sa dajú základné odevy hravo a decentne skombinovať v inom smere štýlu.

„Oblečenie môže byť jednoduché a decentné, ale s topánkami, opaskom či šperkami môžete doplniť štýlové akcenty,“ vraví Katja. Pri klasických, decentných lookoch rada vsádza na bohaté šperky. Takto môžete experimentovať bez toho, aby ste hneď kompletne zmenili svoju garderóbu.

Hore
OKViac informácií