Menu

Ako zatočiť s rozšírenými pórmi?

Správna starostlivosť ich zmenší.

Home » Starostlivosť » Ako zatočiť s rozšírenými pórmi? - 10.2017

Kvôli rozšíreným pórom si často pripadáme nesebavedome, hoci nejde o žiadnu tragédiu. S pomocou správnej starostlivosti s tým môžeme niečo urobiť.

V USA, kde majú ľudia občas sklon trošku preháňať, vytvorili pre tento problém dramatické pomenovanie: „porexia“ – strach z viditeľných pórov. Aj ázijské ženy sa snažia docieliť výzor pleti, ktorá vyzerá ako upravená filtrom na instagrame.

Tu u nás sa s maličkosťami až tak netrápime. Rozšírené póry nám občas vedia pokaziť náladu, ale bezsennými nocami kvôli nim rozhodne nikto z nás netrpí. Koniec-koncov, póry plnia v pokožke dôležitú úlohu. Zásobujú ju kyslíkom a vylučujú kožný maz. Ešte že ich máme!

Na vine sú gény

Veľkosť pórov závisí najmä od osobných dispozícií a veku. S vekom pleť stráca elasticitu, čo spôsobuje aj ochabovanie stien pórov. Čím viac pleť vystavujeme slnku, tým skôr sa tento jav dostaví. Aj pri nedbalom čistení pleti riskujeme, že mejkap upchá póry a spôsobí tak ich rozšírenie.
Rozšírené póry spôsobujú, že naša pleť vyzerá menej zdravo. Okrem toho sa na ňu ťažšie nanáša mejkap. Takzvané sťahovače pórov vyhladzujú pleť a zabezpečujú zmenšenie pórov – aspoň dočasné. Vďaka obsahu špeciálnych látok, akými sú napríklad zmatňujúce pigmenty, vypĺňajú aj nerovnosti v pleti.

Pri snahe o zjemnenie pleti pomáha aj kyselina salicylová, hamamel, výťažok z potočnice a rozjasňujúce masky. Na dosiahnutie viditeľného výsledku by ste ich mali používať pravidelne. Najjednoduchší trik: úsmev. Ten prekryje aj tie najrozšírenejšie póry.

 
BUCH TIPP L´Oréal Skin Expert maska Detox

Maska Detox s aktívnym uhlím sa postará o žiarovo peknú tvár. Maska mimoriadne dôkladne a jemne odstraňuje nečistoty kože, vďaka čomu vaša pleť zažiari. Absorbuje prebytočný maz, bez toho, aby pritom vysúšala pleť. Vďaka krémovej štruktúre sa ľahko nanáša.

Ďalšie tipy na zmenšenie rozšírených pórov

 

  • Doprajte si pravidelné profesionálne čistenie pleti. Neliečené vriedky totiž vedú k vzniku rozšírených pórov.
  • Neumývajte si pleť príliš často, aby nebola vysušená. Používajte hydratačné čistiace produkty s neutrálnou hladinou pH.
  • Nepoužívajte mastné krémy. Siahnite radšej po ľahkých fluidoch a hydratačných géloch.
  • Pomôcť môžu aj ošetrujúce prípravky na reguláciu tvorby kožného mazu s čajovníkovým olejom, zinkom, kremíkom a kyselinou salicylovou.
  • Nezabudnite na ochranu pred slnkom! Ak pleť rýchlo starne, rozširujú sa aj póry.
  • Mejkap používajte s mierou. Usadzuje sa v póroch a podporuje ich ďalšie rozširovanie.

Tip: Vyhnite sa lesklým a žiarivým čiastočkam! Odrážajú svetlo, ktoré na póry a na nedokonalosti vrhajú tieň.

DIY: Domáca maska na zjemnenie pórov

Prísady: 

  • 1 vajce
  • 1 PL jablčného octu dmBio
  • 1 PL kvetového medu dmBio

Postup:
Vaječný žĺtok oddeľte od biela a vyšľahajte ho v miske do peny. V ďalšej miske zmiešajte žĺtok s jablčným octom a medom a následne vmiešajte do vaječného bielku.

Aplikácia:
Masku pomocou vatového tampónu naneste na tvár (vynechajte oblasť úst a očí) a nechajte pôsobiť 15 minút. Dôkladne opláchnite vlažnou vodou.

Starostlivosť

 

Dôležitým krokom pri snahe o zmenšenie rozšírených pórov je správna starostlivosť. Tá by mala pleť dostatočne hydratovať, aby nedochádzalo k nadmernej produkcii kožného mazu. Okrem toho by mala obsahovať látky, ktoré cielene bojujú s rozširovaním pórov. Špeciálne účinné látky, ako napríklad kyselina salicylová, hamamel alebo výťažok z potočnice, spôsobujú sťahovanie kožných buniek. Ani tie najlepšie kozmetické prípravky síce póry natrvalo nezmenšia, môžu však vyhladiť štruktúru pleti na niekoľko hodín.

Produkt:

BUCH TIPP Balea Teint Perfektion

Čarovný krém. S Balea Teint Perfektion krémom na tvár bude pleť vďaka špeciálnym minerálnym pigmentom počas sekundy rovnomernejšia.

Peeling

 

Základom jemnej pleti je pravidelný peeling. Podporuje mikrocirkuláciu, vďaka čomu pleť dokáže lepšie vylučovať zvyšky a nečistoty. Peelingy prenikajú hlboko do pórov, čistia ich zvnútra, dezinfikujú a uvoľňujú kanáliky pórov. Jediná nevýhoda: takéto hĺbkové čistenie má často za následok vysušenie pleti, ktoré spôsobuje zvýšenú produkciu kožného mazu.

Produkt:

BUCH TIPP Balea Soft & Clear 3v1

3 v 1. Čistenie, peeling a maska – to všetko sa nachádza v jednom produkte od Balea, ktorý otvorí upchaté póry a vyčistí pleť.

Masky

 

Aj aplikácia rozjasňujúcich masiek raz až dvakrát týždenne má na rozšírené póry priaznivé účinky. Podporujú prekrvenie a vylučovanie prebytočného kožného mazu. Pleti so sklonom k tvorbe nedokonalostí obzvlášť prospievajú masky s obsahom liečivého ílu alebo hliny. Pomôcť môže aj aktívne uhlie so silne absorpčnými vlastnosťami. Obľúbené sú aj zlupovacie masky. Tie na seba viažu vriedky a maz, takže ich odstránite zároveň so sťahovaním masky.

Produkt:

BUCH TIPP Balea Peel – Off maska na tvár

Preč s nečistotami. Balea Peel – Off maska redukuje póry a zanecháva pleť dokonale čistú.

Mejkap

 

Mejkap sa často usádza v rozšírených póroch. Preto je pre tento typ pleti vhodnejší zmatňujúci alebo minerálny mejkap. Oba tieto typy mejkapu vyhladzujú nerovnosti a pohlcujú dopadajúce svetlo, takže póry sú menej viditeľné. Aj niektoré špeciálne primery majú vyhladzujúci účinok. Nemali by ste ich však používať každý deň, inak môžu spôsobovať ďalšie upchávanie pórov.

Produkt:

BUCH TIPP trend IT UP Matte Beauty Perfection mejkap

Schovajme ich. trend IT UP Matte Beauty Perfection mejkap zjemní opticky póry a ochraňuje pleť pred lesknutím.

Hore
OKViac informácií