Menu

Starostlivosť o pleť v saune: Niekto to rád horúce

Sauna, kúpele a vaňa redukujú stres a dosahujú úžasné výsledky v oblasti krásy.

Home » Krása » Starostlivosť o pleť v saune: Niekto to rád horúce - 12.2019

Máte dosť zimného počasia? Keď vám chlad už lezie pod kožu a tma pomaly kazí náladu, je najvyšší čas dopriať si odpočinok v teple. Jeden deň v kúpeľoch, príjemný večer v saune alebo voňavý kúpeľ vo vlastnej vani sú najvhodnejšie na rozprúdenie nálady a dostatočné rozmaznanie vlasov, pokožky a tela.

Pravidelné kúry potením, ktoré sú mimoriadne obľúbené vo Fínsku, očistia telo i dušu a posilnia imunitný systém. No nielen obranné látky profitujú z horúcej prestávky, ale aj celý organizmus: kardiovaskulárny systém sa posilní, namáhané svaly sa zregenerujú a podporí sa odbúravanie stresových faktorov. Okrem toho sa zlepší prekrvenie a zásobovanie tela kyslíkom, čo zabezpečí hladkú pokožku a žiarivú pleť.

 

Poriadne sa potiť sa však musíte naučiť. Základné pravidlá znejú: žiadny alkohol, žiadne ťažké jedlo a žiadna choroba – to by bola pre telo príliš veľká záťaž. Návšteva sauny síce môže byť prevenciou pred prechladnutím, ale prechladnutie si ňou neliečte. Na piercing, šperky, ale aj spony do vlasov z kovu radšej zabudnite, po rozhorúčení by vám inak mohli spáliť pokožku a vlasy. Ak máte sklony k ružovke či varixom, môžete postihnuté miesta prekryť chladiacim krémom alebo vlhkými uterákmi, aby horúčava žily ešte viac nerozšírila.

 

 

Potenie v saune

Pred saunovaním by ste sa vždy mali osprchovať. Ak majú v kúpeľoch termálny bazén, pri aklimatizovaní pomôže teplý kúpeľ. Prekrvenie môže rozpohybovať masáž kefkou. Potom sa dobre osušte, lebo vlhká pokožka sa nezačne tak ľahko potiť.

Ideálne sú dva až tri vstupy do sauny, zakaždým na osem až pätnásť minút. Medzitým a potom zabezpečí osvieženie krátka prechádzka vonku. Pot zmývajte vždy studenou vodou, všetko ostatné by efekt saunovania zruinovalo. Ak chcete, môžete si pridať ešte jednu návštevu v parnom kúpeli. Tamojšiu vlhkosť môžete využiť na telový peeling. Zmes vtrite, nechajte chvíľu nasiaknuť v parnom kúpeli a potom jednoducho opláchnite. Pokožka mäkká na dotyk zaručená!

V saune a parnom kúpeli možno kúrou perfektne rozmaznať aj vlasy. Vďaka horúčave a pare tam budú produkty starostlivosti pôsobiť obzvlášť intenzívne. Schopnosť prijímať účinné látky zostane u pokožky ešte chvíľu zvýšená aj po potení. Preto sa vyplatí dať si po poslednom vstupe do sauny pleťovú masku a telo ošetriť výživným telovým mliekom.

 

Wellness obohatený o more

Niečo dobré si môžete počas chladného ročného obdobia dopriať aj tým, že sa skrátka ponoríte. Napríklad do thalasso kúpeľa. V kúpeľoch sa kvôli tomu voda obohacuje morskou soľou, riasami či bahnom, čo vďaka farbe a morskému vzduchu perfektne uvoľní. Poklady mora okrem toho dodávajú veľa vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré pleť ochraňujú a ošetrujú. V kombinácii s inými thalasso aplikáciami sa pôsobenie ešte zosilní. Wellness zariadenia často ponúkajú soľné a blatové peelingy a balenia s riasami a bahnom.

 

 

 

 

 

Kúpeľné prostredie aj doma

Ak radšej relaxujete doma, môžete si priniesť kúsok mora aj do vane. Soli do kúpeľa z Mŕtveho mora podporujú obnovu buniek, posilňujú imunitný systém, uvoľňujú dýchacie cesty a upokojujú nervy. Podľa množstva vody je na poriadny soľný kúpeľ potrebné asi kilo a pol soli. Tým dosiahnete koncentráciu ako v ľudskej krvi, čo zvýhodní príjem minerálnych látok a stopových prvkov. Ideálne je kúpať sa pätnásť minút pri 37 stupňoch. Ak hľadáte pocit ultimatívnej ľahkosti, môžete obsah soli zvýšiť o 20 až 25 percent a zmeniť tak funkciu svojej vane na floating tank, v ktorom sa vznášate ako v stave bez tiaže. Hlboké uvoľnenie zaručené!

Presne ako v kúpeľoch možno program rozmaznávania ľubovoľne rozšíriť aj doma. Pleťové masky pôsobia počas kúpania obzvlášť intenzívne, telové mlieka a zábaly je najlepšie použiť hneď po kúpaní. Ak chcete mať pružnejšiu pokožku, mali by ste siahnuť po produktoch s hnedými riasami, ktoré podnecujú látkovú výmenu a tvorbu kolagénu. K nim sa s obľubou kombinujú zelené riasy alebo planktón, ktoré dodávajú veľa vlhkosti, podporujú regeneráciu a zabezpečia žiarivo pekný vzhľad pokožky.

Hore
OKViac informácií