Menu

Extrémna záťaž pokožky

Podráždená mužská pokožka potrebuje šetrnú starostlivosť.

Home » Krása » Extrémna záťaž pokožky - 06.2017

Vaša pokožka svrbí, páli alebo je napätá? Preverte si, čo obsahujú vaše kozmetické prípravky. Agresívna kozmetika s obsahom parfumov, alkoholu alebo konzervačných látok môže na našu pleť pôsobiť úplne inak než by sme si priali.

Pleť mužov potrebuje inú starostlivosť ako pleť žien. Spravidla býva mastnejšia, s rozšírenými pórmi. Okrem toho je zhruba o 20 percent hrubšia. Má drsnejší povrch, je robustnejšia a podstatne lepšie znáša slnečné lúče i suchý vzduch.

Dokáže lepšie viazať vodu, vďaka čomu pôsobí pevnejšie a pružnejšie. A okrem toho začne starnúť o dobrých desať rokov neskôr. Východisková situácia je teda dobrá, nie však dokonalá: aj mužská pokožka má svoje slabiny. Je veľmi namáhaná. A to neustále.

Znečistené životné prostredie, prepracovanosť, alkohol, cigarety, nezdravá strava, nesprávne kozmetické prípravky a samozrejme každodenné holenie dávajú pleti zabrať. Priemerný muž si za svoj život až 16 000-krát oholí vrchnú vrstvu pokožky. Výsledok: po každom holení sa v pokožke obnažia nezrelé bunky, ktoré veľmi citlivo reagujú na vonkajšie vplyvy, čo spôsobuje podráždenie. Začervenanie, svrbenie, pálenie alebo drobné vyrážky.

Podráždenie je o to intenzívnejšie, ak si pleť po holení ošetríte agresívnymi kozmetickými prípravkami s obsahom parfumov, alkoholu alebo konzervačných látok. Tie poškodzujú prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky a rozpúšťajú lipidy, ktoré pleť prirodzene obsahuje. Výsledok: pleť je extrémne vysušená, napnutá a môže sa šúpať.

Nesnažte sa toto podráždenie zmierniť použitím krému vašej partnerky. Mužská pleť totiž obsahuje viac mazových žliaz. Okrem ich vyššieho počtu sú aj väčšie a omnoho produktívnejšie ako tie ženské. Dôvodov na starostlivý výber kozmetických prípravkov určených špeciálne pre mužov je teda viac než dosť.

Zhrnutie: Pokožka mužov a žien je rozdielna

 1. Mužská pleť je mastnejšia a má širšie póry ako tá ženská. Ženský hormón estrogén tvorbu kožného mazu zmierňuje, zatiaľ čo mužský hormón testosterón ju podporuje.
 2. Mužská pokožka je o 0,2 mm hrubšia ako tá ženská, čo predstavuje rozdiel asi 20 %.
 3. Mužská pleť omnoho lepšie znáša pôsobenie slnečných lúčov a suchého vzduchu, a to vďaka vyššej koncentrácii melanínu.
 4. Dokáže lepšie viazať vodu, vďaka čomu pôsobí pevnejšie a pružnejšie.
 5. Pokožka mužov začína starnúť približne o 10 rokov neskôr ako ženská, od 35. roku života sa však proces starnutia zrýchľuje.

Príznaky citlivej pokožky

Ak ste si u seba všimli minimálne polovicu týchto príznakov, mali by ste zvoliť prípravky na starostlivosť o citlivú pleť:

 1. zvýšený pocit napätia
 2. suchá pleť (po sprchovaní)
 3. pálenie po holení
 4. začervenané miesta na tvári
 5. šúpanie horných vrstiev pokožky
 6. precitlivelosť na prípravky na holenie

Najlepšie prípravky na citlivú pleť

Vaša pokožka svrbí, páli alebo je napätá? Preverte si, čo obsahujú vaše kozmetické prípravky. Alebo ich skrátka bez váhania vymeňte. Radi vám s tým poradíme.

BUCH TIPP Balea MEN After Shave Balsam

Po holení: Balea MEN ponúka dva balzamy po holení, ktoré vám jemne ošetria podráždenú pokožku po holení. Upokojujú začervenania a poskytujú dostatočnú hydratáciu. Balzam ultra sensitive je vhodný pre citlivú pleť a pre pleť so sklonom k alergii.

 

BUCH TIPP Balea MEN Sensitive Bodylotion a Ultra Sensitive Rasierschaum

Telové mlieko od Balea MEN výborne hydratuje a intenzívne ošetruje. Zloženie z aloe vera a bambuckého masla je mimoriadne vhodné pre citlivú mužskú pokožku a rýchlo sa vstrebáva.

Pena na holenie od Balea MEN je vhodná na holenie mimoriadne citlivej pokožky. Jej jemné zloženie zaistí šetrné oholenie a predchádza podráždeniu pokožky, ktorá ostane na pocit hladká a ošetrená.

Otázka otázok:

Používate niekedy ošetrujúce produkty vašej partnerky??

Nie

alebo

Áno
Najdôležitejšie pravidlá pre šetrnú starostlivosť o pokožku

Zlaté pravidlá

Žiadny alkohol: Presedlajte na umývacie krémy, holiace gély a vody po holení bez alkoholu.
Prispôsobte sa hodnotám: Používajte produkty, ktoré zodpovedajú ph vašej pokožky.
Vyhnite sa parfumom: Aby ste sa vyhli podráždeniam pleti, vyberajte si radšej ošetrujúce produkty bez parfumov.
Nanášajte opatrne: Vo všeobecnosti ošetrujúcimi produktmi šetrite.
Udržujte hydratovanú: Zaistite vašej pokožke dostatok tekutín.
Mastné je dovolené: Vyskúšajte premasťujúci krém.
Príjemná teplota: Vyhnite sa umývaniu horúcou vodou. Bez mydla, keďže to môže pokožku silno dráždiť.

Hore
OKViac informácií