Menu

Tipy a triky pre tínedžerov

Starostlivosť o pleť a vlasy.

Home » Krása » Tipy a trikypre tínedžerov - 05.2016

Počas puberty je pokožka často nečistá a vlasy mastné. Preto ponúkame pár tipov a trikov pre tínedžerov, ktoré proti týmto problémom pomôžu.

Ako sa vyhnúť nečistej pleti a akné?

Krok 1: Tvár umývajte jemným prostriedkom šetrným k pleti. Najvhodnejšie sú gély na umývanie bez obsahu mydla s pH hodnotou približne od 5,5 do 6,5.
Krok 2: Vytláčanie pupienkov a uhrov je zakázané. Radšej vyhľadajte raz mesačne odborníka. Odborné kozmetické čistenie pleti dokáže pupienky rýchlejšie zahojiť.
Krok 3: Používajte kozmetiku na vodnej báze. Krémy a kozmetika obsahujúce masti a oleje upchávajú póry pleti a zároveň zhoršujú akné.
Krok 4: Pleť chráňte pred prílišným chladom, teplom alebo slnečným žiarením. Slnko síce na krátky čas zmierňuje akné, ale nevie ho vyliečiť.
Krok 5: Pri čistení tváre nepoužívajte teplú vodu. Tá navyše podporuje tvorbu tuku mazovými žľazami. Po umytí dodatočne opláchnite studenou vodou, to póry uzavrie.
Krok 6: Dajte si pozor, nech vám vlasy nepadajú do tváre.
Krok 7: Zdravá, bohatá výživa. Málo tuku, cukru a mlieka.
Krok 8: Aj tu platí, že by sme mali vypiť až dva litre vody denne, ak je to možné.
Krok 9: Veľa pohybu na čerstvom vzduchu.
Krok 10: Obmedzte nikotín a alkohol.
Krok 11: Je trochu náročnejší: udržať si psychiku v rovnováhe.
Krok 12: Pokožka musí mať možnosť dýchať. Preto by ste mali používať len špeciálny mejkap.

Beauty abeceda pre tínedžerov

Tvár čistite dvakrát denne, sedemkrát týždenne. Používajte správnu kozmetiku pre svoj typ pokožky.

Teenager dievca si umyva tvar

Opatrne.Prehnané čistenie nie je pre pleť dobré. Lepšia je systémová a jemná starostlivosť.

  1. Odlíčiť tvár a vyčistiť. Na odličovanie sa hodia odstraňovače mejkapu bez obsahu olejov. Pleťové mlieka a gély alebo čistiace peny bez obsahu mydiel a parfumov šetrne odstraňujú nečistotu, nadbytočný maz a zrohovatené bunky a bránia tvorbe baktérií.
  2. Dočistiť pleťovou vodou. Pleťová voda odstraňuje posledné zvyšky, uvoľňuje nadbytočnú mastnotu v póroch a bráni tvorbe nových pupienkov a uhrov. Mala by byť antibakteriálna a bez alkoholu.
  3. Starostlivosť. Kozmetiku si vyberajte podľa typu pleti. Krémy a gély by mali byť bez tuku a hydratačné. Pleťová kozmetika ochraňuje a slúži ako podklad pre mejkap.
  4. Intenzívne ošetrenie. Jemnozrnné peelingy raz či dva razy týždenne odstránia nadbytočný maz, ako aj kožné šupinky a zmatnia pleť. Peelingy nikdy nepoužívajte na otvorené, zapálené pupienky. Raz či dva razy týždenne si doprajte ošetrujúcu masku na mladú pleť, tá ju upokojí a dodá hydratáciu. Čistiace pásiky alebo náplaste na akné udržiavajú T-zónu čistú a s jemnými pórmi.
BUCH TIPP Balea čistiaca maska

Čistiaca pleťová maska sa intenzívne postará o vašu pokožku. Nečistoty sú potlačené pomocou zinku a odumreté bunky šetrne odstránené. Biele, na minerály bohaté ílovité látky obsiahnuté v pleťovej maske absorbujú prebytočný maz, kým kyselina hyalurónová a mliečne proteíny zabezpečujú dodatočnú vlhkosť.

 

BUCH TIPP alverde pleťové tonikum

Pleťové tonikum alverde Clear Gesichtstonic s liečivým bahnom pleť dočistí a pôsobí antibakteriálne. Zjemňuje póry a zmatňuje pleť.

vlasy
BUCH TIPP Balea vitalizujúci šampón

Jemný šampón účinne a šetrne posilňuje normálne a ľahko sa mastiace vlasy. Vlasová starostlivosť s vitamínom B3 a provitamínom B5 dlhodobo vitalizuje vlasy a pokožku hlavy. Pre viac lesku a výrazne silné vlasy.

 

BUCH TIPP alverde odmasťujúci šampón

S odmasťujúcim šampónom od značky alverde intenzívne čistíte svoje vlasy pomocou extraktov z bio-žihľavy a bio medovky. Poskytnete svojim vlasom dlhotrvajúcu sviežosť a ľahkosť. Pokožka hlavy je upokojená a produkcia mazu regulovaná.

 

Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
OKViac informácií