Menu

Päť beauty trendov blížiacej sa sezóny

Ako sa o seba starať v budúcnosti.

Home » Krása » Päť beauty trendov blížiacej sa sezóny - 10.2017

Aké krémy budeme používať? Ktoré účinné látky budú dôležité? Čo všetko môžem pre svoju pleť urobiť počas budúceho roka? Prinášame vám najdôležitejšie beauty trendy na nasledujúce obdobie, aby ste sa na ne dokonale pripravili už dnes.

V nasledujúcej sezóne budú v centre pozornosti dve témy: individualita a prirodzenosť. Tá sa týka nielen producentov prírodnej kozmetiky. Práve naopak. Aj veľký výrobcovia čoraz častejšie menia svoje zažité postupy a redukujú: znižujú množstvo umelých prísad, chémie i parfumov. Stále častejšie sa pozornosť upriamuje aj na to, ako dodať pleti a vlasom potrebné látky priamo v strave. Heslo: skinfood. Okrem toho bude starostlivosť o pokožku čoraz individuálnejšia. Nie jeden krém pre všetky, ale váš osobný rad ošetrujúcich výrobkov len pre vás. Nový rok môže prísť – nech žijú beauty trendy!

Beauty-Trend: Vitamín C

Všetci vieme, že vitamín C je zdravý a posilňuje imunitný systém. Ale ako to súvisí so starostlivosťou o pleť? Viacero štúdií dokazuje, že vitamín C má veľmi priaznivé účinky na pokožku, respektíve priamo v nej. Je účinným antioxidantom a chráni našu pleť pred pôsobením škodlivých voľných radikálov. Významne sa podieľa aj na tvorbe kolagénu, ktorý našej pleti dodáva potrebnú štruktúru.

V tejto oblasti pomáha vitamín C hneď dvakrát: Chráni kolagénovú vrstvu pred účinkami voľných radikálov a zároveň podporuje organizmus pri tvorbe nového kolagénu. Naša pleť tak zostane dlhšie bez vrások. Vďaka svojim antioxidačným účinkom pomáha aj v boji s akné a zmierňuje drobné zápaly. Pri problémoch s pigmentovými škvrnami bráni tento zázračný vitamín nadmernej tvorbe melanínu, čím zamedzuje vzniku nových škvŕn. Nie je však vitamín C ako vitamín C. Jeho najčistejšia forma, kyselina askorbová, je síce najúčinnejšia, ale na kozmetické účely sa nehodí. Je totiž príliš kyslá a dráždivá. V kozmetickom priemysle sa preto využívajú rozlične koncentrované deriváty. Vyššia dávka totiž nemusí vždy znamenať lepší účinok.

Produkty:

BUCH TIPP Balea krém na pigmentové škrvny

Decentný. Vďaka Balea prostiedku na pigmentové fľaky budú rôzne sfarbenia kože nenápadné. S vitamínom C und panthenolom.

 

Tip: Všetky produkty s vitamínom C musia byť chránené pred priamym slnečným žiarením a čo najrýchlejšie spotrebované.

Beauty-Trend: Metóda čistenia pleti olejom (OCM)

Ošetrovanie suchej pleti olejmi sa zdá byť každému z nás logické. To, že oleje môžu byť vhodné aj pre zmiešanú a mastnú pleť, znie prekvapujúco. Napriek tomu je to tak: mastnotou proti mastnote. Naša pokožka produkuje maz, aby bola chránená. Mnohé čistiace prípravky tento ochranný film narúšajú, čo môže spôsobiť pocit suchej a napnutej pokožky. Pleť na to reaguje zvýšenou produkciou mazu.

Základom OCM metódy je prerušenie tohto kolobehu. Vhodné čistiace oleje si môžete vyrobiť aj sami. Fungujú na báze ricínového oleja, ktorý pôsobí protizápalovo, dezinfekčne a upokojujúco. Tento olej zmiešajte s kvalitným, za studena lisovaným olejom v závislosti od typu vašej pokožky – napríklad s olivovým, jojobovým, mandľovým alebo avokádovým.

Produkty:

BUCH TIPP Balea čistiaci olej

Olejový. Balea čistiaci olej oslobodí pleť od mejkapu a nečistôt.

BUCH TIPP alverde odstraňovač mejkapu

Odmaľovaná. Vzácna receptúra odstraňovača mejkapu od alverde so šiestimi rôznymi olejmi jednoducho odstráni mejkap aj riasenku.

Beauty-Trend: Spojenie najmodernejších technológií a prírody

Prírodná kozmetika a moderné technológie sú silným tandemom, ktorý nám prináša množstvo výhod. Ide o spojenie starých znalostí a moderných vymožeností. Nová generácia ekologickej kozmetiky je vďaka tomu nielen lákavejšia, ale aj účinnejšia než kedykoľvek predtým. Použité účinné látky poznáme už celé stáročia. Sú však spracúvané najmodernejšími technologickými postupmi.

Dokážeme ich extrahovať v takej čistej forme ako nikdy predtým. Vďaka tomu dokonale prenikajú do pokožky, čím sa zvyšuje ich účinnosť. Spojenie prírody a moderných technológií je dokonalou symbiózou, ktorú čaká v nasledujúcich rokoch ešte množstvo inovácií.

Produkty:

BUCH TIPP alverde olej na tvár z divých ruží

Spojený s prírodou. Olej z divých ruží od alverde je vysoko účinný a okamžite hydratuje suchú pokožku.

BUCH TIPP Balea gélový krém z morských rias

Milovník techniky. alverde krémový gél z morských rias sa stará o citlivú a veľmi suchú pleť.

Beauty-Trend: Potraviny pre krásnu pleť

Určité typy potravín, ako napríklad bobuľové ovocie, semienka, orechy, ovocie a zelenina sú plné výživných látok. Tieto superpotraviny obsahujú množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov a stopových prvkov. Dodávajú nám energiu, posilňujú imunitný systém a prospievajú našej pleti.

K týmto superpotravinám pre pokožku nepatrí len exotické ovocie, akým je napríklad goji, ale aj naše bežné rastliny a oriešky – napríklad ľanové semienka, mandle, púpava alebo čučoriedky. Ich silu využíva množstvo výrobcov kozmetiky. Vďaka tomu budeme v budúcnosti superpotraviny nielen jesť, ale sa nimi aj natierať, striekať a masírovať. Veď ako sa hovorí – čím viac, tým lepšie.

Produkty:

BUCH TIPP Balea čistiace mlieko s arganovým olejom

Arganový olej. Čistiace mlieko s argánovým olejom od Balea čistí pleť od základu bez jej podráždenia.

 

BUCH TIPP alverde Q10 sérum na tvár

Goji. alverde Q10 sérum na tvár proti vráskam zlepšuje extraktom z goji bobúľ elasticitu a pevnosť pleti.

Takto funguje OCM (metóda čistenia pleti olejom)

 

Krok 1: Nakvapkajte si trochu oleja do vašich dlaní a krátko ich zahrejte.

Krok 2: Vmasírujte olej krúživými pohybmi do pokožky. Môže to trvať pár minút, olej sa musí dostať aj do pórov.

Krok 3: Potom si priložte na tvár vlhký, teplý uterák až pokiaľ nebude studený. Počas tohto procesu sa otvoria póry a olej sa odstráni z pokožky.

Schritt 4: Kto chce, môže si nakoniec umyť tvár so studenou vodou, aby sa póry opäť zatvorili.

Hore
OKViac informácií