Menu

Vietor vo vlasoch

Naše vlasy bez použitia tepla a predsa dobre upravené.

Home » Krása » Vietor vo vlasoch - 05.2017

Styling vlasov si vyžaduje chladnú hlavu. Vlasy totiž ťažko znášajú horúčavy. Najnovším trendom v úprave vlasov je preto styling bez horúceho vzduchu.

Platí to, čo aj v živote: človek chce vždy to, čo nemá. Tí s vlnitými vlasmi túžia po rovných. A kto má rovné, sníva o bohatých kučerách. Aby sme sa priblížili nášmu vytúženému ideálu, často siahame po žehličkách a kulmách na vlasy.

Je tu však problém. Pravidelný styling týmito pomôckami vlasy trvalo poškodzuje. Napriek ochrane pred vysokou teplotou a ošetrujúcim prípravkom je každé žehlenie pre vlasy obrovskou záťažou. Horúci vzduch z fénu či žehličky totiž priamo narúša štruktúru vlasu. Po čase vlasy zvyčajne zostanú lámavé a bez života a sen o krásnej a hodvábne hladkej hrive sa rozplynie. Preto s vysokými teplotami šetrite alebo na ne skrátka nadobro zabudnite.

Styling bez použitia vysokej teploty

Vlasový styling bez použitia vysokej teploty je najnovším trendom. A skutočne funguje. Uhladený look bez použitia žehličky či kučery bez kulmy? Žiaden problém. Nezabúdajte však na to najdôležitejšie: styling sa začína starostlivosťou. Ak máte vlasy stočené do drobných prstienkov, žehličke sa pri úprave vlasov zrejme nevyhnete. Pre všetkých ostatných však platí: skúste to.

Začnite starostlivosťou. Šampóny, bezoplachové kondicionéry, oleje a séra špeciálne určené na uhladenie a hydratáciu vlasov sú tým najlepším začiatkom. My použijeme šampón a oplachovú kúru, ktoré sľubujú uhladenie štruktúry vlasov. To samotné nám na hlave ešte nevykúzli uhladený look, ale vhodne zvolené produkty zacelia štruktúru vlasov a poslúžia nám ako perfektný základ pri ich uhládzaní

Dôkladne rozčešte. Vďaka tomu budete môcť vlasy následne rovnomerne upraviť podľa svojich predstáv. Odporúčame použiť plochú kefu na vlasy. Tieto kefy sú extra široké a vďaka vzduchovým vankúšikom aj obzvlášť jemné. Počas sušenia si vlasy taktiež opakovane jemne prečešte, aby sa nezaplietali a boli rovné. Môžete to robiť až do ich úplného usušenia. To je však pomerne namáhavé a časovo náročné.

Vyhladzujúca kúra. Po umytí na vlasy aplikujte buď vyhladzujúce sérum, alebo špeciálnu vlasovú masku. Na tento účel sa skvele hodia výrobky so zložením Anti-Frizz. Špeciálne krémy na vlasy a stylingové peny upravujú štruktúru vlasov tým, že každý vlas jednotlivo obalia a zafixujú. Perfektný výsledok dosiahnete aj použitím vyhladzujúceho séra alebo spreja.

Netypické riešenie. Rovné vlasy s použitím natáčok. Znie to ako paradox, ale funguje to. Ak si želáte mať rovné hladké vlasy, namotajte takmer vysušené vlasy na natáčky veľkosti XL. Čím väčšie, tým lepšie. Jednotlivé pramene pevne oviňte okolo natáčok a upevnite vlásenkami. Je dôležité, aby ste vlasy na natáčky namotávali vždy v rovnakom smere. Vytvoríte si tak krásnu hrivu rovných vlasov. Nechajte ich dve až tri hodiny uschnúť, odviňte z natáčok a dôkladne prečešte. Môžete si vybrať, či vlasy natočíte smerom dovnútra alebo von.

Studený vzduch. Ak nemáte čas na natáčky, môžete si vlasy vyrovnať aj pomocou studeného vzduchu. Tiež si to vyžaduje určitý čas, studený vzduch však vlasy poškodzuje oveľa menej ako horúci. Vlasy fénujte ideálne cez guľatú kefu tak, že budete postupne narovnávať jeden prameň za druhým.

BUCH TIPP Rovné vlasy

Majster rozmotávania. S kefou EBELIN už nikdy nebudete mať problém s rozčesávaním vlasov. Vďaka plastovým kolíkom, ktoré sa kĺžu po mokrých aj suchých vlasoch bude česanie pre vás radosťou.

Kučery bez pálenia

Aj kučery sa dajú vytvoriť netradičnými spôsobmi. Záleží na tom, či túžite po jemných vlnách alebo hustých kučerách. Najbežnejšou metódou je určite použitie natáčok alebo papilot. Sú však aj iné možnosti. Skúste použiť napríklad šatku do vlasov alebo si zapliesť drdoly. Obe metódy si vyžadujú určitú prípravu. Použite buď špeciálny šampón na vlnité vlasy, alebo vlasy ošetrite penou na kučery.

Kučery pomocou sponiek do vlasov

1. krok: Budete potrebovať fixačný sprej, klasický hrebeň s rúčkou a množstvo sponiek. A, samozrejme, dostatok času.
2. krok: Po umytí si vlasy poriadne rozčešte.
3. krok: Pomocou hrebeňa oddeľte jednotlivé pramene. Tak dlho nimi otáčajte, až sa samy skrútia k pokožke hlavy.
4. krok: Vzniknuté drobné uzlíky upevnite sponkami. Nechajte pôsobiť približne tri hodiny.
5. krok: Následne sponky odstráňte a je to.
6. krok: Aby vám kučery vydržali čo najdlhšie, zafixujte ich fixačným alebo stylingovým sprejom na zväčšenie objemu.

Kučery pomocou šatky do vlasov

Vďaka malému triku si môžete na hlave vykúzliť kučery aj s použitím obyčajnej šatky. Výsledok? Bohaté vlnité vlasy bez poškodenia vysokou teplotou. Šetrné k vlasom a aj napriek tomu efektné. Všetko, čo potrebujete, je šatka do vlasov a trocha fixačného spreja.

1. krok: Začnite tým, že vlasy poriadne rozčešete a zľahka navlhčíte.
2. krok: Následne si šatku nasaďte tak, aby jej okraj prekrýval korienky vlasov na čele a pokračoval ponad uši.
3. krok: Vezmite jeden pramienok vlasov spredu a zhora ho zasuňte pod šatku. Čím užšie pramienky, tým menšie kučery.
4. krok: Pramienok omotajte okolo šatky až po končeky vlasov. Takto pokračujte prameň po prameni, až kým okolo šatky neomotáte všetky vlasy.
5. krok: Teraz už len treba vydržať. Túto metódu je ideálne nechať pôsobiť cez noc. Inak by vás mohla zožierať nepríjemná netrpezlivosť.
6. krok: Ráno vlasy uvoľnite zo šatky a vlny zafixujte lakom na vlasy.

BUCH TIPP Kučery
  1. Kučery snov. Stylingový krém na úpravu vlnitých vlasov BALEA Professional Locken Styling Cream vytvrí krásne lesklé kučery plné života. Zároveň chráni vlasy aj pred teplom.
  2. Pružnosť. Šampón BALEA Professional Locken Shampoo so silným účinkom s obsahom fytokeratínu a extraktu z kvetov pasiflóry vlasom dodá zdravý lesk a pružnosť pre prirodzene krásne kučery.

 

Hore
OKViac informácií