Menu

Tipy na vydarený zážitok z kúpeľa

Blaženosť vo vani.

Home » Krása » Tipy na vydarený zážitok z kúpeľa - 01.2018

Podľa expertov je perfektný čas na celkový kúpeľ okolo deviatej hodiny večer. Deti sú v posteli, domácnosť je na poriadku a televízor tiež nemusí bežať za každú cenu. Takže prečo nevyužiť čas pred spánkom na teplý kúpeľ?

Hydrostatický tlak vo vode nadľahčuje telesnú váhu, uvoľňuje telo a napätie v svaloch, posilňuje imunitný systém a vo väčšine prípadov robí šťastným. Vo večerných hodinách je náš čuchový zmysel vycibrenejší a vnímavejší ako ráno, takže môžeme optimálne prijímať éterické prísady do kúpeľa.

Okrem toho teplota vody medzi 36 a 38 stupňov unavuje organizmus a pripravuje ho na nočný pokoj.

Funguje to takto: teplom vody sa zvyšuje aj telesná teplota. Ihneď, ako vystúpime z vane, táto teplota rýchlo klesá. Tento stav sa podobá prirodzenému procesu zaspávania.

Pretože, keď je mozog a telo nastavené na spánok, telesná teplota automaticky klesá. Tento time-out vo vani uvoľní teda aj po fyzickej, aj po psychickej stránke.

6 tipov pre vydarený kúpeľ vo vani

  1. Naplánujte si dostatok času, ideálne večer, aby ste sa mohli venovať výlučne sebe. Nech vás nevyrušuje rodina či iné povinnosti. Tak sa môžete starostlivosti dostatočne venovať.
  2. Predtým, ako začnete: pripravte sa na kúpeľ, aj na čas po kúpeli. Dajte si pozor na to, aby ste mali poruke všetky doplnky, ktoré potrebujete. Osušku alebo župan môžete predhriať na radiátore.
  3. Vytvorte si atmosféru, pri akej sa v danej chvíli budete cítiť dobre. Počúvajte vašu obľúbenú hudbu alebo sa úplne oddajte tichu.
  4. Tlmené svetlo či svetlo sviečok pomôže navodiť vnútorný pokoj.
  5. Obklopte sa vôňami, ktoré si spájate s pozitívnymi spomienkami, a to vo forme prísad do kúpeľov, vonných sviečok alebo tyčiniek.
  6. Predĺžte si váš voľný čas aspoň o polhodinku na gauči.

 

Playlist do vane

 

Hore
OKViac informácií