Menu

Tmavé odtiene fialovej: ako ich nosiť?

Fialová nám dodáva sebavedomie a na perách a nechtoch pôsobí ušľachtilo.

Home » Krása » Mejkap » Tmavé odtiene fialovej: ako ich nosiť? - 10.2020

Silná, tajomná a emancipovaná: fialová farba predstavuje sebavedomie. Dobrý dôvod na to, aby sme naše pery a nechty zase raz ponorili do tmavej fialovej a odtieňov bobúľ. Na čo musíme pri tomto štýle dbať?

Tmavé pery sú späť? Áno aj nie. Ak si pri perách namaľovaných na tmavofialovo spomeniete na gotický štýl z 1990, môžete byť pokojná: tentoraz bude všetko inak! Pretože mejkap v odtieňoch fialovej tohto desaťročia je hlavne elegantný a výrazný. Nenadarmo je fialová odjakživa farbou sebavedomých, silných žien. Už ženské hnutie 19. storočia si zvolilo do znaku silné odtiene fialovej.

Ostať v úzadí? Nie s fialovou. Práve v chladnejšom ročnom období tvoria tmavé tóny fialovej a bobúľ pekný kontrast k svetlej pleti a bledej pokožke. Zvýrazňujú sa kontúry a oči. Tmavé nechty okrem toho pôsobia ušľachtilo a dodajú aj jednoduchému oblečeniu elegantný nádych. Takto si túto sezónu vyčarujete fialový look na perách a nechtoch najlepšie:

Fialový dážď – tmavá fialová na pery a nechty

Správny outfit k tmavým perám

Aby tmavé odtiene na perách nepôsobili príliš tvrdo, musíte si k tomu vybrať vhodné oblečenie. Svetlejšie látky, pastelové farby, tóny sivej, karamelovej a béžovej sú perfektným kontrastom k mejkapu v silných tónoch fialovej. A čo je ešte dôležité: tmavé pery nevyzerajú elegantne iba k večerným saténovým šatám.

Aj počas dňa dodajú tmavofialové pery svetlosivému vlnenému pulóvru šmrnc a vyznejú silno a suverénne. Mimochodom, tomu verili už králi a kráľovné: krášlili sa fialovou, lebo si mysleli, že predstavuje postavenie, eleganciu a moc. Pretože pôvodne sa farbivo získavalo zo vzácneho slimáka a bolo veľmi drahé.

Ktorá fialová mi pristane?

Tak ako na jeseň ubúdajú hodiny zaliate slnkom, tak rýchlo sa stráca aj váš letný opálený odtieň? Perfektné pre plné tóny fialovej na perách. Táto farba nechá bledú pleť nádherne vyniknúť, ako keby bola z porcelánu. Ak máte skôr teplejší typ pleti s nádychom olív, ulahodí vám hnedkastý tón fialovej. To dobré na fialovom rúži na pery: existuje tak veľa rôznych odtieňov od matnej po lesklú, že si celkom určite každý príde na svoje. Jediné pravidlo pri stylovaní: zvyšok mejkapu musí byť taký decentný, ako sa len dá. Príliš veľa farieb a prehnaný mejkap môžu rýchlo zapríčiniť, že vyzeráte staršie.

Tmavé pery: namaľovať, nie pokaziť

Zatiaľ čo rúž na pery v marhuľových a ružových odtieňoch môžete občas rýchlo aj bez zrkadla osviežiť, pri fialových tónoch sa vyžaduje trochu viac opatrnosti. Tu sa žiaľ žiadna chyba neskryje a tmavá farba sa okrem toho aj pomerne ťažko odstraňuje.

S trochou jemnocitu a s dobrou prípravou však elegantnému fialovému vzhľadu nestojí nič v ceste: pery olemujte ceruzkou na pery vo farbe podobnej odtieňu rúžu na pery. Tip: v súčasnosti existujú aj rúže na pery vo forme ceruzky, ktoré vám tento krok ušetria. A: naplánujte si dostatok času na to, aby ste mohli rúž naniesť na pery rovnomerne.

Fialový dážď v duete: vhodný lak na nechty

Zvyšok mejkapu by sa síce pri tmavých perách mal decentne držať v úzadí, avšak toto neplatí pre nechty na rukách. Pokiaľ použijete odtieň podobný rúžu na pery, pekne elegantný fialový vzhľad zakončíte. Aj tu platí: príprava je všetko a pilníkovanie nechtov prvým krokom. Pretože tvar a farba sú pri silnejších odtieňoch nápadnejšie. Tip: podkladový lak chráni necht a uľahčuje odstránenie.

Hore
OKViac informácií