Menu

Ako na slávnostné stolovanie

Všetko pastelové.

Home » Inšpirácia » Bývanie » Ako na slávnostné stolovanie - 12.2017

V tomto článku vám prezradíme triky na krásne prestretý stôl. A ukážeme vám, ako prestrieť v najkrajšom farebnom trende tohto roka, ktorým sú odtiene pastelu.

Čo musí mať dokonale prestretý sviatočný stôl?

Je dôležité, aby bolo prestieranie farebne zladené a vytvorené z ušľachtilých materiálov. Dôležité sú aj kvalitné dekorácie – každá z nich musí byť sama o sebe unikátnou a záro­veň by mala dokonale ladiť k obrusu a jedálenskému servisu.

Na čo by sme v žiadnom prípade nemali zabudnúť?

Na sviečky v pekných svietnikoch a kvety. Kvetmi myslíme aj listy, vetvičky alebo úponky. Tie všetky patria na pekne prestretý stôl.

Akých najväčších chýb sa dopúšťame pri dekorovaní stola?

Najväčším prešľapom stoly preplnené dekoráciami, ktoré zatieňujú s láskou pripravené a pekne naservírované jedlo a zaberajú príliš veľa miesta, takže stolovníci nemajú dostatok priestoru na jedlo.

Aké trendy vládnu v tejto oblasti?

Tento rok prevládajú decentné farby, málo vzorov, metalické a pastelové odtiene. To platí aj pre obdobie Vianoc. Uprednostňuje sa jednoduchý biely servis so zlatými, medenými alebo striebornými detailmi alebo s kvetinovými vzormi v jemných pas­telových odtieňoch. Rozhodujúcu úlohu majú použité materiály – napríklad ľanové obrúsky alebo čipkové behúne.

Zladené: Ľadovo modrá, žltozelená a staroružová sa dobre kombinujú s dymovými odtieňmi alebo strohou bielou.

 

Instagram inšpirácie pre krásne zladený sviatočný stôl

Hore
OKViac informácií