Menu

Trendová farba: bytové doplnky v modrej

Odborníci vyhlásili modrú farbu „Lost at Sea" za trendovú farbu roka 2020.

Home » Inšpirácia » Trendová farba: bytové doplnky v modrej - 01.2020

O mori smieme snívať vždy – o to viac, keď je práve trendom. Odborníci na interiér vyhlásili modrú farbu „Lost at Sea“ za trendovú farbu roka 2020 –a my vysvetlíme, čo to znamená pre výber bytových doplnkov.

Aj keď je vonku chladno a nevľúdne, o mori smieme snívať kedykoľvek. V tejto sezóne to pôjde obzvlášť ľahko, lebo za trendovú farbu roka 2020 odborníci vybrali modrú „Lost at Sea“. Je jedno, z akého uhla pohľadu a kedy počas dňa človek hľadí na more, vždy bude pôsobiť inak. Tomu zodpovedajúc vykazuje farebný trend mnoho odtieňov, ktoré siahajú od jasnej modrej cez sivú až po zelenú a tyrkysovú. O to ľahšie si človek nájde svoj odtieň pre rôzne obytné miestnosti.

Keďže modrej sa v psychológii farieb pripisuje upokojujúce pôsobenie, jemný variant je ideálny pre tie miestnosti, v ktorých hľadáme uvoľnenie, napríklad spálne či obývačky. Silnejšia modrá najlepšie harmonizuje s drevom a prírodnými materiálmi, ušľachtilý odtieň získa vďaka kombinácii so svetlými doplnkami ako sú vankúše alebo koberce. Ak odtieň prechádza do hlbokej morskej zelenej, môžete, naopak, docieliť teplé kontrasty medenou farbou a zabezpečiť, aby miestnosť nepôsobila príliš chladne.

Žiarivo modrá

Aby nová trendová farba žiarila čo možno najdlhšie, dostane nábytok, podlahy a bytové doplnky extra starostlivú kúru.

  • Šetrná. Ak drevená podlaha počas sviatočných dní utrpí fľaky od šampanského, odstránite ich čističom na parkety značky Bona.
  • Ošetrujúca. Starostlivosť o nábytok na všetky druhy dreva od Method vyčistí a ošetrí a zároveň sa postará o pekný lesk bez zaťaženia životného prostredia.
  • Všestranná. Na drevené, umelé i sklenené povrchy sa rovnako hodí ošetrujúci sprej na nábytok od Denkmit. Po jeho použití vydržia povrchy dlhšie odolávať prachu.
  • Dôkladná. Renovátor nábytku od značky Alex dokáže obnoviť starší nábytok a prekryť malé škrabance či ryhy. Navyše dodá lesk a žiarivú farbu.
Hore
OKViac informácií