Menu

Farebný look v jednom okamihu

Farebné a pestré.

Home » Krása » Vlasové trendy » Farebný look v jednom okamihu - 08.2018

Krátkodobá zábava pre vaše vlasy. Zmývateľné farby na vlasy, po ktorých na druhý deň niet ani stopy – samozrejme, ak si to želáte.

Ružové vlasy na jeden deň? Pokus o nasledovanie trendov na Instagrame? Hriva à la jednorožec, žuvačkové vlasy, dip dye v tyrkysovej farbe alebo dúhový look na skúšku? Vďaka novým zmývateľným farbám na vlasy to nikdy nebolo jednoduchšie. So svojou hrivou môžete experimentovať pokojne každý deň. Dnes fialová, zajtra farebný melír a pozajtra vôbec nič. Farebné detaily alebo celá hriva – všetko je možné.

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre kriedu na vlasy, farebný sprej alebo zmývateľnú farbu. Všetky produkty sa jednoducho používajú a dajú sa výborne kombinovať. A keď to nebude to pravé orechové, stačí skrátka strčiť hlavu pod sprchu. Farebný efekt sa môže líšiť v závislosti od zvoleného spôsobu farbenia a prirodzenej farby vlasov. Zmývateľné farby však možno aplikovať na všetky vlasové odtiene.

Farebný sprej

Klasika medzi dočasnými farbami na vlasy sa teší veľkej obľube najmä v období karnevalov. Výber odtieňov je dnes už obrovský, a to najmä vo všeobecne obľúbenej škále pastelových farieb. S farebným sprejom môžete v priebehu pár sekúnd zmeniť farbu celých vlasov alebo vytvoriť ombré efekt. Melír je o niečo náročnejšou disciplínou, ale taktiež ho ľahko zvládnete aj doma. Použitie farebných sprejov je podobné ako aplikácia laku na vlasy. Na tmavých vlasoch reagujú o niečo slabšie, preto je potrebné aplikovať viacero vrstiev. Aby ste nezafarbili aj všetko vôkol seba, chráňte svoje oblečenie uterákom alebo kaderníckou pelerínou. Ak sa predsa len stane nehoda, škvrny ľahko vyperiete už na 30 °C.

AKO NA TO:

Ak si želáte zafarbiť celú hrivu, rozdeľte vlasy na časti a sprejujte ich postupne. Sprej aplikujte zo vzdialenosti asi 20 centimetrov zhora nadol priamo na suché pramene vlasov. So stylingom počkajte, kým vlasy úplne uschnú. Na zafarbenie všetkých vlasov budete potrebovať minimálne dve balenia spreja. Ak si želáte zafarbiť jednotlivé pramene, použite melírovaciu čiapku alebo zvolené pramene položte na hliníkovú fóliu tak, aby prikrývala ostatné vlasy. Aj tu platí: Čím viac farby aplikujete, tým bude výraznejšia a dlhotrvácnejšia.

Twist. Farebný sprej Live od SCHWARZKOPF vlasom rýchlo a jednoducho dodá pastelový nádych (Blue Twist).

Tyrkys. So zmývateľným farebným sprejom Colorista od L’ORÉAL PARIS vlasy jednoducho nafarbíte a rovnako jednoducho aj vrátite späť do pôvodného stavu (#Turquoise Hair).

Krieda na vlasy

Krieda na vlasy je ideálna na presnú aplikáciu. Napríklad vtedy, keď túžite po účese à la morská panna, keď majú jednotlivé pramene odlišnú farbu. Táto metóda je síce časovo náročnejšia, ale poskytuje viac priestoru pre vašu kreativitu. Krieda nepreniká do hĺbky vlasov, takže ich nijako nepoškodzuje.

Vlastne sa trochu podobá bežnej kriede na maľovanie na chodník. Nositeľom farebných pigmentov v nej je taktiež vápno, ktoré má schopnosť jednoducho priľnúť k povrchu. Rovnako jednoducho sa aj zmýva. Kriedu na vlasy je možné aplikovať na akékoľvek prirodzené alebo farbené vlasy – najlepší efekt, samozrejme, docielite na blond hrive. Aj tu je dôležité dbať na ochranu oblečenia a prstov pri farbení.

ČO BUDETE POTREBOVAŤ:
kriedu na vlasy
žehličku na vlasy
lak na vlasy
jednorazové rukavice

AKO NA TO:

  1. Jednotlivé pramene oddeľte od zvyšku vlasov a mierne navlhčite.
  2. Potrite ich kriedou zhora nadol. Pre intenzívnejšie zafarbenie proces dvakrát až trikrát zopakujte.
  3. Po zafarbení všetkých vlasov výsledný styling zafixujte. Po jednotlivých nafarbených prameňoch prejdite žehličkou na vlasy. Vďaka teplu farebné pigmenty lepšie priľnú k povrchu vlasov.
  4. Ak použijete aj lak na vlasy, vydrží vám krieda na vlasoch až do ďalšieho umytia.

Pink Crush, Purple Kiss, … Či už túžite po melíre alebo farebných končekoch, s pomocou kried na vlasy Live od SCHWARZKOPF vykúzlite vytúžený styling v krátkom okamihu. Sú dostupné v niekoľkých farbách, stačí si len vybrať.

Zmývateľné farby

Zmývateľné farby vydržia až desať dní alebo päť umytí. Aplikujú sa na suché vlasy a vymývajú sa rovnako ako tónovacie farby. Čím svetlejší je váš prirodzený odtieň, tým bude farebný efekt výraznejší. Zatiaľ čo na zosvetlených vlasoch bez problémov vyniknú všetky odtiene, na stredne tmavé vlasy sa hodí najmä modrá a fialová. Na veľmi tmavé vlasy môžete bez obáv použiť aj červenú, tyrkysovú a vínovú.

AKO NA TO:

Plecia si prikryte uterákom a na ruky si natiahnite jednorazové rukavice. Na otestovanie najprv farbu aplikujte na menšie pramene. Ak výsledok nie je dostatočne intenzívny, nechajte farbu pôsobiť o päť až desať minút dlhšie. Pred farbením a po ňom by ste nemali zabúdať na hydratáciu vlasov.

Tip: Aby farba zostala žiarivá dlhší čas, vyhnite sa na dva týždne umývaniu vlasov šampónom proti lupinám.

Mentolová. Farebný kondicionér Colornique Color Conditioner (č. 0.82 Marvelous Mint) od BALEA vaše vlasy zafarbí a zároveň intenzívne ošetrí a dodá im lesk. Vydrží 10 až 20 umytí.

So zmývateľnou farbou Colorista od L’ORÉAL PARIS môžete vytvoriť melír alebo zafarbiť celú plochu vlasov v pastelovom odtieni #Ocean Hair. Farba postupným vymývaním môže meniť odtieň.

Štyri možnosti farbenia

Aké účesy sa hodia k farebným vlasom?

Dlhšie: Výrazné odtiene najlepšie vyniknú na vlasoch v dĺžke po bradu. Tie poskytujú dostatok priestoru na farebnú dúhu.

Jemnejšie: Keďže farebné vlasy priťahujú pozornosť, môže byť zvyšok stylingu o niečo striedmejší.

Hladšie: Rôzne farebné odtiene výborne zažiaria na rozpustených rovných alebo zvlnených vlasoch s presnou cestičkou v strede hlavy.

Odvážnejšie: Farebné prechody môžete jednoducho vykúzliť aj s využitím príčesku. Pestré farby sa výborne hodia k cestičke na boku a konskému chvostu.

Tip: Ďalšie farebné odtiene nájdete v e-shope mojadm.sk.

Pestré looky na Instagrame

Hore
OKViac informácií