Menu

Trendy v mejkape pre matky i dcéry

Nové jarné looky výborne pristanú nielen mame, ale aj dcére.

Home » Krása » Trendy v mejkape pre matky i dcéry - 04.2019

Myslite ružovo … a nezabudnite na lesk!

Kto by si niekedy neželal trochu viac žiarivosti v tvári? S lesklými efektmi vyzerá pokožka ako čerstvo pobozkaná rannou rosou. Výrazné ružové akcenty sa postarajú o dodatočné rozžiarenie.

Mutter und Tochter

Ako na to – u mamy:

Dôležitý je rovnomerný základ. Najprv naneste hydratačný podkladový krém. Potom zmiešajte tónovací denný krém alebo BB krém s troškou tekutého rozjasňovača a rozotrite po tvári. Pre „vlhký“ efekt zľahka naneste na líca lesk na pery v smere k spánkom a zafixujte pomocou fixačného spreja. Na záver zahaľte pery do krikľavoružovej.

Ako na to – u dcéry:

Na mejkap očí použite najprv podkladovú bázu pod očný tieň. Potom výdatne naneste ružový očný tieň jedným ľahkým oblúkom. Opatrne, aby ste nerozmazali farbu, zľahka naneste lesk na pery na viečko. Oko potom nechajte chvíľu zatvorené, aby to celé trošku zaschlo. Prípadne môžete hneď naniesť lesk na pery v želanom odtieni, intenzívnejšiu farbu však dosiahnete s očným tieňom ako základom. Pery sa držia v úzadí a dostanú len trošku transparentného lesku na pery.

Lesk pre pery aj oči

Časy, kedy bol lesk určený výlučne na Vianoce a  párty, sú preč. V tesnom závese za krikľavými farbami kráča do teplejšieho ročného obdobia lesk a prináša úsmev a rozžiarené oči.

 

Ako na to – u mamy:

Aj tu sa kvôli dlhšej trvanlivosti pracuje s podkladovou bázou pod očný tieň ako základom. Ružovú očnú linku s leskom naneste pozdĺž vrchného oblúka mihalníc. Medzery v obočí vyplňte ceruzkou; obočie tak vytvorí pevný rámec pre mejkap očí. Look zavŕši rúž svetloružovej farby.

 

Ako na to – u dcéry:

Aby lesk zostal tam, kde patrí, naneste najprv podkladovú bázu na pery a potom kontúru – ceruzkou na pery v ružovej farbe. Potom naneste ružový rúž s leskom. Ak rúž neposkytne dostatok trblietavého efektu, zosilnite ho topperom na pery. Na oči dajte farebne sa hodiaci ružový odtieň, ktorý naneste mäkkým štetcom cez horné viečko smerom von.

 

Talenty v kombinovaní

Color-blocking funguje aj vo všedný deň. A zlatý klinec? Farby sa jemne navrstvia alebo nanesú letmými dotykmi. Vzniknú tak mäkké prechody a prirodzený vzhľad.

Ako na to – u mamy:

Farba pier je ako u dcéry, len umiestnenie broskyňového odtieňa sa zmení – naneste si ho bohato na líca ako rumenec.
Tip: mimoriadne prirodzene pôsobí výzor s niekoľkými pehami. Kto nemá prirodzené pehy, pomôže si jednoducho ceruzkou na obočie a namaľuje si ich.

Ako na to – u dcéry:

Výdatne naneste broskyňový očný tieň na horné viečko až tesne pod obočie. Na pery patrí lesklý rúž v ružovom odtieni, ktorý však naneste iba letmými dotykmi prstom.

Hore
OKViac informácií