Menu

Výhody metódy dry brushing pre vašu pokožku

Čistenie a stimulácia zároveň.

Home » Krása » Výhody metódy dry brushing pre vašu pokožku - 12.2017

Dry brushing aktivuje krvný obeh, dodáva pokožke zdravý odtieň a pomáha v boji s celulitídou.

Kedysi sa to nazývalo skrátka „masáž ke­fou nasucho“. Dry brushing znie omnoho lepšie, princíp však zostáva rovnaký: Masáž suchej pokožky suchou prírodnou kefou na vlasy.

Dry brushing je teda kombináciou masáže a peelingu. Masáž suchou kefou má nielen priaznivé účinky na vzhľad pokožky, ale prospieva aj nášmu zdraviu. Pripisuje sa jej množstvo pozitívnych účinkov, napríklad:zmiernenie celulitídy

  • podpora prekrvenia
  • zlepšenie povrchu pokožky
  • zlepšenie krvného obehu a prúdenia lymfy
  • omladzujúci efekt
  • peelingové účinky

 

Zlepšenie imunitného systému

Špeciálne, avšak veľmi jednoduché pohy­by kefou prispievajú k obnove buniek nášho tela. Okrem toho dry brushing pôsobí ako peeling na odstránenie odumretých kožných buniek a otvorenie pórov. Už po prvom kefovaní budete mať pocit, že vaša pokožka je príjemnejšia, zdravšia a vypnutejšia na dotyk.

Kefovanie pomáha pokožku zjemniť. Bráni tak hromadeniu vody, ktoré môže viesť k vzniku celulitídy. Dry brushing má podobný anticelulitídny efekt ako lymfodrenáž doplnená o peeling.

Pravidelné kefovanie môže dokonca zlepšiť prúdenie lymfy. Tá koluje celým telom a transportuje toxíny z látkovej výmeny a choroboplodné zárodky do lymfatických uzlín, kde dôjde k ich likvidácii.

Lymfatický systém nemá žiaden vlastný pohon. Aktivuje ho najmä fyzická aktivita alebo masáž. Dry brushing dokáže zlepšiť tok lymfy, čo priaznivo pôsobí na vzhľad pleti aj posilnenie imunitného systému.

ZÁKLADNÉ PRAVIDLO: Krátko, ale dôsledne

Na úvod však niekoľko upozornení. Keďže masáž kefou aktivuje krvný obeh, odporúčame ju vykonávať ráno pred sprchovaním. Zaručene vás prebudí.

Pravidelnosť je dôležitejšia ako dĺžka samotnej masáže. Ideálne by ste si ju mali dopriať dva až trikrát týždenne. Optimálna doba masáže je 10 minút. Potrebujete na to len prírodnú kefu na vlasy s dlhou rúčkou alebo dobrým držadlom, ktorá nie je príliš tvrdá. Môžete použiť aj masážnu rukavicu zo sisalu. Prvé výsledky by ste mali vidieť už po jednom mesiaci.

Masáž vykonávajte rovnomernými vodorovnými a malými krúživými pohybmi. Vyvarujte sa rýchlemu treniu pokožky sem a tam. Ak ste už niekedy vyčesávali koňa, budete vedieť, ako na to.

Zo začiatku príliš netlačte. Len čo si však pokožka na tento druh masáže zvykne, môžete pridať na intenzite. Najdôležitejšie je držať sa tohto pravidla: Vždy kefovať smerom k srdcu!

Tip: Každé dva týždne kefu umyte veľmi jemným šampónom. Následne ju nechajte vyschnúť štetinami nadol.

Po kefovaní

Keď je pokožka po kefovaní začervenaná, mierne svrbí a je príjemne mäkká, znamená to, že ste to robili správne. Účinok môžete ešte podporiť sprchou pod striedavým prúdom teplej a studenej vody. Tá podporí cirkuláciu krvi. Po sprchovaní je pokožka pripravená na ďalšiu starostlivosť. Pri dry brushingu sa otvoria póry, čo umožňuje účinným látkam preniknúť obzvlášť hlboko do pokožky. Využite to na aplikáciu vyživujúceho telového oleja alebo ošetrujúceho telového mlieka.

Ošetrenie tváre

Dry brushing možno použiť aj na tvár. Určite však siahnite po omnoho mäkšej kefke. Peeling odstráni nielen čiastočky odumretej kože, ale podporí aj prekrvenie a stimuluje tvorbu nových kožných bu­niek. Výsledkom je ružová, svieža a hladká pleť.

Kefovanie je najvhodnejšie po vyčistení pleti – jemnými krúživými pohybmi. Mierne začervenanie pleti nevadí, nemali by ste však pociťovať pálenie.

Ako na to: správna technika kefovania

Začnite pri chodidlách a pohybujte kefou dlhými ťahmi smerom k trupu. Ideálne každý ťah zopakujte päť až šesťkrát.

Stehná a zadoček masírujte krúživými pohybmi.

Aj brucho kefujte krúži­vými pohybmi v smere hodinových ručičiek.

Následne sú na rade ruky: Začnite na chrbte rúk a pokračujte vonkajšou stranou ramien až k pleciam. Rovnakým spôsobom postupujte pri masáži vnútornej strany rúk. Aj tu platí: vždy kefujte smerom k srdcu.

Plecia premasírujte od stredu smerom von k ramenným kĺbom.

Na záver jemnými krúživými pohybmi premasírujte pokožku dekoltu.

 

Hore
OKViac informácií