Menu

Umelecká práca

Každý necht je malým majstrovským dielom

Home » Krása » Umelecká práca - 02.2019

Doprajte trendové farby sezóny aj svojim nechtom. Stačí zopár šikovne umiestnených bodiek alebo línií a každý necht sa razom zmení na malé majstrovské dielo.

Look 1: Bodky

Umelecká prácaDecentný, no neprehliadnuteľný look.

Ako na to:

Najprv naneste vrstvu podkladového laku. Ak sú vaše nechty mäkšie, odporúčame aplikovať prípravok na ich spevnenie. Následne nechty prelakujte dvomi vrstvami ružového laku, ktorý všetko perfektne prekryje. Odporúčame napríklad lak na nechty Color Therapy (č. 220 Rosy Quartz) od SALLY HANSEN. Keď lak zaschne, pustite sa do maľovania bodiek. Môžete použiť bežný trblietavý lak. Ak sa bojíte nedokonalostí, použite Nail Art aplikátor na zdobenie nechtov v striebornej farbe od S.HE STYLEZONE. Na záver aplikujte vrstvu lesklého fixačného laku, aby vám vaša nová manikúra robila radosť čo najdlhšie.

 

 

Look 2: Prúžky

Umelecká práca

Francúzska manikúra v novom šate

Ako na to:

Pri vytváraní tejto manikúry začnite tiež podkladovým lakom. Následne naneste jednu vrstvu laku na nechty Super Shine by Rita Ora (č. 807 My Grey) od RIMMEL a na záver vrstvu fixačného laku UV Powergel Matte od TREND IT UP. Na špičky nechtov neaplikujte klasický svetlý odtieň, ale lesklý fixačný lak.

 

 

Nalakujte si nechty ako profesionál

#1 – Základná vrstva:

Aby sa nechty nezafarbili, začnite jednou vrstvou základného laku, ktorý zodpovedá potrebám nechtov – napríklad má bieliaci účinok alebo vypĺňa ryhy.

#2 – Nanášanie v tenkých vrstvách:

Hrubé vrstvy farebného laku dlhšie schnú, preto nanášajte tenšie vrstvy, ktoré kryjú rovnako dobre a na schnutie potrebujú kratší čas. Medzi jednotlivými vrstvami nechajte 2 minúty na schnutie.

#3 – Nie všetko naraz:

Jedno nanesenie štetcom zvyčajne nestačí na rovnomerné pokrytie celého nechtu. Ideálne je nanášať viackrát menšie množstvo farebného laku.

#4 – Zabráňte bublinkám:

Horúcu sprchu by ste si mali dopriať najskôr jednu hodinu po lakovaní. Para môže v laku vytvárať nepekné bublinky.

#5 – Načasovanie:

Ak si nalakujete nechty pred spaním, na druhý deň budete mať zaručene na nechtoch odtlačky. Začnite s lakovaním trochu skôr. Ak sa tomu však nedá zabrániť, môžete si na jednu až dve minúty nechať tiecť na ruky studenú vodu. Pozor: Nenechajte vodu tiecť priamo na nechty, lak by sa mohol rozmazať.

#6 – Záverečný špurt:

Vrchná vrstva je dôležitý krok. Vďaka nej lak vydrží dlhšie a farba získa lesk alebo sa zmatní. Záleží na tom, čo sa vám páči.

#7 – Finále:

Na záver ešte ošetrenie. Necht je teraz síce zapečatený lakom, napriek tomu však prijíma ošetrujúce látky. Preto je na rade ešte olej na nechty. Kto má suché ruky, môže si ich ošetriť krémom.

Hore
OKViac informácií