Menu

Čerstvo nalakované: Nechty s dávkou lesku

S pásikmi, bodkami alebo trblietkami: Na našich nechtoch si vyrábame malé umelecké diela.

Home » Krása » Čerstvo nalakované: Nechty s dávkou lesku - 05.2017

Laky na nechty a nechtový dizajn sa stali doménou profesionálov. Dnes ich už možno prirovnať k olympijským disciplínam. V roku 2017 vznikla dokonca nová súťaž zameraná na „umenie na nechtoch“. Trendy vo farbách, vzoroch, textúrach a stylingu sa menia rýchlo – rovnako ako v celom módnom priemysle. Vďaka nám vám však nikdy neuniknú tie najnovšie trendy v nechtovom dizajne.

Nechty s dávkou lesku

Experimentom s flitrami sa nekladú žiadne medze. Pracovať môžete buď s nechtovými flitrami, alebo so špeciálnymi manikúrovými trblietkami. V oboch prípadoch môžete ozdobiť buď celú plochu nechtov, alebo len ich okraje. Prsteň od Elise Prierer.

Ako na to:

Look 1: Na upravené nechty najprv nanesieme vrstvu transparentného laku. Ďalej musíme postupovať veľmi rýchlo, necht za nechtom. Skôr ako lak zaschne, nanesieme naň zopár ružových flitrov. Začneme na okrajoch a pokračujeme do stredu nechtov. Aby bol povrch nechtov hladký a styling vydržal čo najdlhšie, nechty zafixujeme lakom top coat.

Look 2: O niečo jednoduchšia ako pomocou flitrov je úprava čerstvo nalakovaných nechtov s použitím trblietok. Najprv všetky trblietky zmiešame v malej nádobke. Následne opäť postupujeme necht za nechtom. Po tom, čo nanesieme vrstvu základového laku, posypeme jednotlivé nechty vrstvou trblietok z nádobky. Čiastočky, ktoré na nechty dopadnú ako prvé, sa prilepia a zostanú pevne držať. Následne môžete trblietky prečnievajúce cez okraj nechtov odstrihnúť manikúrovými nožničkami. Aj pri tejto metóde naneste na záver lak top coat.

Čo budete potrebovať

Francúzske. Dizajnové kamienky na končeky nechtov od S.HE STYLEZONE.
Glamour. Ozdobte si nechty pestrými kryštálikmi od S.HE STYLEZONE v tvare kvapôčok, hviezdičiek či kvetov.

 Nechtové tetovanie

Už aj nechty je možné ozdobiť tetovaním. Jeho veľkou výhodou je, že nie je na celý život. Pomocou odlakovača na nechty ľahko zotriete každé nesprávne rozhodnutie. V móde sú najrôznejšie motívy nálepiek a pečiatok na nechty, preto nie je dôvod váhať. Je to veľmi jednoduchý spôsob, ako si skúsiť nechtový dizajn na vlastnej koži. Gumička do vlasov od EBELIN.

Ako na to:

Najprv zvoľte podkladovú farbu. My sme si vybrali odtieň nude, na ktorom čierne tetovanie perfektne vynikne. Vyberte si jeden alebo viacero vhodných motívov a vystrihnite ich z fólie. Následne fóliu odstráňte a tetovanie umiestnite na necht do požadovanej polohy. Zľahka pošúchajte a stiahnite papier. Aby vám toto umelecké dielo vydržalo na nechtoch čo najdlhšie, pretrite ich ešte jednou vrstvou priehľadného laku.

Čo budete potrebovať

Tetovanie. Nálepky na nechty zo série S.HE STYLEZONE nail design s motívom kvetov, motýľov alebo srdiečok v čiernej farbe s drobnými kryštálikmi.

Art. S nálepkami na nechty zo série S.HE STYLEZONE nail diamond sa jednoducho pracuje a vaše nechty sa ako mávnutím kúzelného prútika premenia na malé umelecké diela.

Nechty a bodky

Bodky na nechtoch je, samozrejme, možné vytvoriť v rozličných farebných kombináciách a veľkostiach. My sme zvolili decentný a veľmi elegantný variant: čierna na čiernej, matná na lesklej.

Ako na to:

Začneme vrstvou kvalitného podkladového laku ako vždy. Najskôr nechty nalakujeme matným čiernym lakom. Ak taký nemáte, môžete použiť aj krycí lak s matným efektom. Keď poriadne zaschne, pokračujte. Lesklým čiernym lakom namaľujte na každý necht 1 – 2 bodky. Namaľujete ich tak, že dobre otretý štetec jedenkrát otočíte okolo svojej osi. Dôležitá je najmä čistota práce.

 

Prúžkované nechty

Prúžky sa tešia veľkej obľube a túto sezónu sa konečne prebojovali aj do trendov v oblasti nechtového dizajnu. Možností je skutočne veľa. My by sme vám radi predstavili tieto dve. V prvom variante sme pracovali s nechtovými prúžkami vyrobenými z fólie s metalickým leskom. Kúpite ich v rolkách, podobne ako lepiacu pásku. Veľmi dobre vyzerajú zlaté prúžky v kombinácii s decentným krycím lakom na nechty, napríklad v sivej farbe. Pri druhom variante sme prúžky vytvorili pomocou ceruzky. Náramok s príveskom od EBELIN.

Ako na to:

Look 1: Najprv na nechty naneste vrstvu matného oceľovosivého laku. Keď poriadne zaschne, zvoľte smer prúžkov. Následne opatrne položte koniec prúžku presne na okraj nechta a odstrihnite v mieste, kde sa má prúžok končiť. Nechtové prúžky sú samolepiace, takže by to malo ísť celkom ľahko. Keď sú všetky prúžky na svojom mieste, pretrite ich vrstvou priehľadného laku. Vďaka tomu budú perfektne držať na svojom mieste a vy nepodľahnete pokušeniu strhnúť si ich.

Look 2: Tu sme stavili na oceľovosivú, no na jej lesklú verziu. Čiernou manikúrovou ceruzkou sme na vonkajšiu tretinu nechtov namaľovali tenké pásiky. Aby boli rovné, môžete si pomôcť listom papiera a kresliť pásiky popri jeho okraji. A je to.

Čo budete potrebovať

Oceľovosivá. Farba sezóny. Na obrázku variant od S.HE STYLEZONE gel like’n ultra stay.

Black Magic. S ceruzkou Nail Art Liner od S.HE STYLEZONE s jemným hrotom vykúzlite na svojich nechtoch akékoľvek umelecké dielo.

 

 

 

 

Štyri ďalšie nechtové trendy

 

Objavené na instagrame: Nail-Art

제니❤ 스마일 🙂 #smilewire #cuticlewirenail #highheelnails

Ein Beitrag geteilt von 유니스텔라 네일_박은경 (@nail_unistella) am

Ladyfingers 👋🏽 • • ft. @essiepolish colour of the month "ladylike" and @holachrissy #nailart #ladylike #notd

Ein Beitrag geteilt von Rita Remark (@ritaremark) am

Warding off evil one mani at a time👁‍🗨 #EvilEyeNails

Ein Beitrag geteilt von ROCIO OCAMPO (@momdutyblog) am

Hore
OKViac informácií