Menu

Upratovanie so systémom

Tipy na veľké upratovanie.

Home » Inšpirácia » Bývanie » Upratovanie so systémom - 11.2016

Upratovanie nie je iba vecou čistoty. Môže to byť aj zábava. Pokiaľ si to uľahčíme.

Umývanie podlahy

Ako alternatíva k agresívnym prostriedkom, ktoré ničia povrch podlahy, existujú aj rastlinné prostriedky, ktoré dokážu takmer všetko. A tu je pár základných pravidiel: parketová podlaha sa zduje, ak budete používať príliš veľa vody. Preto handru dôkladne vyžmýkajte a len občas umývajte podlahu namokro, radšej používajte metlu. Pred umývaním podlahy sa odporúča čistenie nasucho (aj pri lamináte), takže budete potrebovať menej čistiaceho prostriedku. Je to šetrné k životnému prostrediu a na podlahe nezostávajú fľaky. Obkladačky čistite častejšie navlhko, aby ste zabránili tvorbe vodného kameňa.

BUCH TIPP Čistič podlahy

Čistič laminátových a korkových podláh Denkmit čistí a ošetruje všetky druhy laminátových, ako aj korkových podláh. Špeciálne zložky chránia medzery v podlahe pred nahromadením vlhkosti. Tento prípravok rýchlo schne a výsledkom je čistá podlaha bez šmúh.

Hladké povrchy

Hladké povrchy sa nájdu v každej izbe. Pri veľkom upratovaní všetko odpraceme a plochu prejdeme vlhkou handrou. A použijeme dezinfekčné prostriedky, pretože nábytku sa často dotýkame. Nezabúdame ani na prednú stranu nábytku, na chladničku, písacie stolíky a komody! Keďže čistiace prostriedky obsahujú často chemické prísady, je dôležité, a to najmä v detskej izbe, dbať na zloženie a v prípade potreby pretrieť vyčistené miesto ešte vlhkou handrou.

BUCH TIPP Vlhčené utierky

Vlhčené utierky Denkmit sú vhodné na čistenie všetkých hladkých povrchov. Jedným ťahom je všetko hygienicky čisté.

Okná a sklené plochy

Okná umývame nakoniec, keď sa už usadil všetok prach. So správnym čistiacim prostriedkom sa nemusíte báť šmúh. Dôležité je, aby ste okná neumývali pri silnom slnečnom žiarení, pretože voda sa rýchlo vyparí a čistiaci prostriedok zanechá škvrny. Ak sú okná veľmi špinavé, utrieme ich najskôr vlhkou handrou. Okrem toho sa starajte o zrkadlá a ďalšie sklené plochy. Rámy očistite univerzálnym čističom už predtým.

BUCH TIPP Čistič okien

Čistič na okná Denkmit obsahuje zložky, ktoré zanechajú okná vysoko lesklé. Umývanie nebolo nikdy také jednoduché, ako s týmto pomocníkom.

Umývadlo a sprcha

Citrónové a octové kyseliny sú dobrou alternatívou k prostriedkom s obsahom chlóru. Čistia aj batérie, umývadlové štuple, perlátor (ponoríme do octu) a odtoky. Biologické prostriedky môžete nastriekať priamo na miesta, ktoré chcete vyčistiť.

BUCH TIPP Čistič kúpeľne

Účinný čistič Denkmit porazí bez námahy vodný kameň a všetky usadeniny v kúpeľni. Je vhodný na použitie v celej domácnosti.

Dekorácie a riady

Všetko zo skla alebo z umelej hmoty môžete umývať prostriedkom na umývanie riadu. Pri mosadzi a medi siahnite po špeciálnych prostriedkoch, ktoré zabraňujú vodným fľakom a zafarbeniu. Príbor bude žiariť vďaka leštidlu. Tieto čističe sa hodia aj na batérie.

Hore
OKViac informácií