Active Beauty
Vďaka cvičeniu budú nohy a chodidlá na leto vo forme

Vďaka cvičeniu budú nohy a chodidlá na leto vo forme

Len málo ľudí má to šťastie, že zdedili pevnú pokožku. U väčšiny sa skôr či neskôr objaví celulitída a pokožka postupne stráca pevnosť. Zväčša je dôvodom celulitídy genetická predispozícia a slabé väzivo, ale aj hormonálne dôvody a nezdravý životný štýl môžu negatívne ovplyvňovať vlastnosti pokožky.

 

Okrem zdravej výživy pomáhajú predovšetkým svaly, aby nohy vyzerali pevnejšie a štíhlejšie. Popri silovom tréningu by ste mali robiť aj vytrvalostný šport, ktorý nielen udržiava v kondícii, ale aj spaľuje tuky, čím sa ešte viac zdôrazňuje význam svalov.

Pri tréningu nôh je dôležité vykonávať rôzne cviky, ktoré trénujú tak vonkajšiu a vnútornú stranu stehien, ako aj lýtka. Vhodným cvikom je kombinácia výpadov, drepov, dvíhania nôh do strán a výponov lýtok.

Rovnako prospešný pre väzivo je tréning fascií. Ak sú fascie správne stimulované, produkuje sa čerstvý elastický kolagén a celulitída sa tak môže zredukovať. Pomocou penových valcov sa vyvíja masážny tlak na väzivové spojivo a dochádza k odvodneniu a odsunu toxických látok.

S valcami možno trénovať nielen nohy. Aj chodidlá môžu z rolovania profitovať. Pomocou loptičiek na fascie možno odstrániť pnutie a uvoľniť zlepené fascie.