Menu

Vonné kúpele: Teraz je čas uvoľniť sa

Zatvorte dvere, vypnite mobil a oddýchnite si vďaka aromatickým kúpeľom.

Home » Starostlivosť » Vonné kúpele: Teraz je čas uvoľniť sa - 12.2019

Vonku je tma a stav nálady sa tomu pomaly prispôsobuje. Tu pomôže len jedno: Po dlhom dni sa skrátka ponorte do vane! Veľmi dobre sa hodí aromatický kúpeľ, lebo spojenie teplej vody a voňavého oleja môže už po krátkom čase pozitívne ovplyvniť náladu.

Citrusové vône ako napríklad grapefruit pôsobia oživujúco a osviežujúco, zatiaľ čo levanduľa či medovka upokojujú a podporujú spánok. Pri prechladnutí je vhodný eukalyptus, keďže pomáha uvoľniť zahlienené dýchacie cesty.

Veľa prísad do kúpeľa už obsahuje éterické oleje, ale ako prísadu do kúpeľa môžete použiť i čistý olej. Aby sa spojil s vodou a neplával len na hladine, potrebuje však emulgátor ako je napríklad mlieko či med. Jednoducho ich zmiešajte s niekoľkými kvapkami oleja a prilejte do vody vo vani.

Aby ste si pôsobenie éterických olejov mohli vychutnať naplno, mali by ste v aromatickom kúpeli zotrvať 10 až 20 minút. Následne pokožku osušte jemným prikladaním predhriateho uteráka. Ešte intenzívnejší efekt dosiahnete, ak dáte niekoľko kvapiek éterického oleja do aromalampy, zatiaľ čo budete v pohodlí oddychovať na gauči.

 

Hore
OKViac informácií