Menu

Všetko pre nude look

Nedokonale dokonalá.

Home » Krása » Všetko pre nude look - 11.2018

Ak sa staráte o svoje telo, cítite sa s ním a aj v ňom dobre. Ale aj bez mejkapu ste prirodzene krásna.

Prirodzený jas

Všetko pre nude look

Ak sa cítite dobre vo svojej koži, vyžarujete to aj navonok. Nielen oči, ale aj pokožka a vlasy získajú toto celkom špeciálne vyžarovanie. Poradíme vám zopár malých trikov.

 

Glow-Treatment

 1. Enzýmový píling. Enzýmy sú molekuly, ktoré urýchľujú reakcie tela. Enzýmové pílingy pôsobia na najvrchnejšej vrstve pokožky a odstraňujú odumreté bunky. Tým sa pokožka optimálne čistí a zároveň pôsobí aj omnoho jemnejšie. Po nich je perfektne pripravená na sérum, ktoré na ňu následne nanesiete.
 2. Hydratačné sérum. Séra obsahujú v porovnaní s krémom omnoho viac účinných látok. Preniknú cez kožnú bariéru a pôsobia v hlbších vrstvách. Hydratačné séra, napríklad s kyselinou hyalurónovou, pôsobia efektívne proti suchej pokožke, prvým vráskam a dokonca kruhom pod očami.
 3. Iluminátor. Dobrý denný krém prikryje vrchnú vrstvu pokožky a dlhodobo ju ochráni pred stratou vlhkosti. Pre intenzívnejšiu žiarivosť vmiešajte do denného krému trochu tekutého rozjasňovača.

Séra by ste mali nechať pôsobiť aspoň päť minút, až potom naneste denný alebo nočný krém.

Tipy na prirodzene krásnu pokožku:

 • Naparovanie tváre podporí prekrvenie a pokožka bude žiariť.
 • Novými skrášľovačmi sú prebiotiká a probiotiká, ktoré môžeme užívať ako aj zvonku, tak aj zvnútra.
 • Proti sivastému nádychu pleti pomáhajú pravidelné pílingy s ovocnou kyselinou s obsahom vitamínu C.
 • Doplnky stravy s kolagénom, kyselinou hyalurónovou, zinkom a kyselinou kremičitou či rôzne vitamíny dokážu zvýšiť jas pokožky.
 • Antioxidatívne superpotraviny ako acai alebo spirulina majú podobný účinok.

No make-up look

Pripúšťame, tak úplne „bez mejkapu“ tento look nevytvoríme. Napriek tomu tento look garantuje prirodzenosť a ručí za to, že sa budete cítiť dobre. Navzájom posilňuje vnútorné Ja a prijatie samej seba. Prirodzené prednosti tváre stoja v popredí, farby nehrajú žiadnu rolu. No make-up look funguje najlepšie pri normálnej až zmiešanej pleti. Pri tomto looku odporúčajú profíci mastnejším typom pleti matný podklad, pretože trblietavé highlighty by celý lesk pleti ešte viac zvýraznili.

Potrebujete:

 • lesklú podkladovú bázu
 • vajíčko na mejkap
 • hnedú maskaru
 • transparentný gél na obočie
 • lesk na pery vo farbe nude
 • transparentný púder

Ako na to:
Dobre hydratovanú tvár poklepte navlhčeným vajíčkom s podkladovou bázou, a to len na tých miestach, ktoré dokážu zniesť mejkap. Následne namaľujte mihalnice hnedou maskarou, ale len pri korienkoch, nie až ku koncom. Tak sa udrží prirodzený vzhľad a mihalnice budú napriek tomu vyzerať plnšie. Obočie vyformujte pomocou transparentného gélu na obočie, pery zľahka zvýraznite leskom vo farbe nude. Na zafixovanie looku pleť prepudrujte trochou transparentného púdru.

Malé tipy s veľkým účinkom

Prirodzené obočie: Vynechajte ráno úpravu obočia ceruzkou a tým nielen ušetríte čas v kúpeľni, ale takisto dosiahnete veľmi prirodzený výsledok.

Použite trik s kajalom: Jasný kajal (bielej alebo béžovej farby) nanesený na spodnej vnútornej linke otvorí oči a budete pôsobiť sviežejšie. Tmavý kajal na vonkajšej linke sa postará o to, že mihalnice budú opticky pôsobiť hustejšie. Tak sa môžete maskary dokonca zriecť.

Zjemnite kruhy pod očami: Namiesto toho, aby ste napuchnuté, tmavé kruhy pod očami prekrývali hrubou vrstvou korektora, si vezmite chladivé gélové tampóny na oči. Tie napuchnutie odstránia a oči rozžiaria.

Doprajte perám píling: Po pílingu ostanú pery nielen jemné a dobre prekrvené, ale získajú aj veľmi peknú farbu.

Celebrity bez mejkapu

Hore
OKViac informácií