Menu

Vyskúšajte mejkap v štýle color-blocking

Jednofarebný look môže niekedy pôsobiť až príliš jednotvárne.

Home » Krása » Vyskúšajte mejkap v štýle color-blocking - 04.2019

Okolo roku 1920 začal holandský maliar Piet Mondrian vypĺňať geometrické tvary silnými kontrastnými farbami a svoju prácu nakoniec nazval neoplasticizmus. Čo vtedy ešte nemohol vedieť? Že takmer o 100 rokov neskôr bude kombinovanie výrazných farieb ešte vždy výborne fungovať. Cez módu a interiér dorazilo kombinovanie viacerých odtieňov už aj do oblasti krásy. Aj keď si už sotva vieme predstaviť módne móla bez color-blockingu, mnohé dámy sa ešte neodvažujú experimentovať s farbami vo všedné dni. Chce to len odvahu! So správnymi kombináciami a intenzitami sa to podarí každej.

Čo je color-blocking?

Vezmete dve alebo viac farieb a skombinujete ich spolu – a už ste vytvorili vzhľad v štýle color-blocking. Zatiaľ čo tento pojem ešte nedávno označoval predovšetkým kombinovanie výrazných, krikľavých farieb, teraz už môžu aj pastelové odtiene docieliť želaný „wow efekt“. Aby to však bol ozajstný color-blocking, mali by ste zvoliť skutočne odlišné farby. Svetlofialová na očiach a tmavší fialový odtieň na perách síce vyzerá dobre, ale míňa tému.

Kto môže nosiť color-blocking?

Smie každý a každý by aj mal. To, že farby dokážu ovplyvňovať našu náladu, sa netýka len náteru na našich štyroch stenách, ale aj každodenného výzoru. Niekedy sa aj výrazný rúž môže postarať o nakopnutie sebavedomia a motivácie. V kombinácii s ďalšou farbou už teda úspešnému dňu nič nestojí v ceste. Istotu máte, keď spočiatku skombinujete len dve farby.

Ako sa správne nalíčiť v štýle color-blocking?

Predpokladom perfektného vzhľadu v štýle color-blocking je rovnomerný základ, ktorý predovšetkým prekryje začervenané miesta, ktoré by inak popri výrazných farbách ešte viac vystúpili. Aby krikľavé odtiene lepšie pôsobili a vydržali čo najdlhšie, odporúča sa navyše použiť základy aj pod očné tiene a pod rúž.

Možnosti sú neobmedzené. Jednoduchý variant pre oči je naniesť prvú farbu na horné viečko a druhý odtieň na dolné viečko. Podobne to funguje aj na pery s tým, že jeden odtieň nanesiete na vrchnú a iný na spodnú peru, napríklad ružový a fialový. Odvážnejšie dámy si aj oči, aj pery nalíčia v kontrastných farbách. Začiatočníčky môžu spočiatku použiť na pery a nechty rôzne odtiene, v takomto prípade to bude vidno až na druhý pohľad.

Takisto vhodnou možnosťou ako začať s color-blockingom, je farebná špirála, ktorá je síce trochu zdržanlivejšia ako kompletne nalíčené oko, no napriek tomu púta pozornosť.

Aké možnosti kombinácií máme v color-blockingu?

Pomôcť zorientovať sa pri výbere farieb môže plánovanie outfitu. Ak pri oblečení vsadíte na farbu, vznikne harmonickejší výsledný obraz, ak k nemu zvolíte vhodný mejkap.

Absolútnym trendom v roku 2019 je však color-blocking v ľahkej verzii, teda v pastelových odtieňoch. Na vytvorenie obzvlášť jemného looku sa farby nanášajú jemne prstom alebo mäkkým štetcom, napríklad pastelová zelená na horné viečko a svetlá ružová na spodné viečko. Ako nástup k výraznejším farebným kombináciám možno kombinovať výrazné odtiene s pastelovými farbami.

Pre pekný farebný a kontrastný mejkap siahnite po doplnkových farbách, ktoré vo farebnom kruhu stoja oproti sebe, napríklad žltú a fialovú, modrú a oranžovú či zelenú a červenú.

 

Nápady na farebné kombinácie:

  • Rúž v koralovej farbe (trendová farba roku 2019) a k nemu kobaltovomodrá očná linka
  • Žlté očné tiene a k nim fialový rúž
  • Červená na hornej pere a ružová na spodnej
  • Trávovozelený lak na nechty k levanduľovým očným tieňom
Hore
OKViac informácií