Menu

Závoj pred očami

Séra na predĺženie a zhustenie mihalníc.

Home » Krása » Oči » Závoj pred očami - 11.2016

Raz zažmurkáte mihalnicami a ony sa predĺžia a zhustnú. Hotovo. Lash Booster a séra na mihalnice to dokážu ich vlastným spôsobom.

Čo všetko už ženy nevyskúšali. Špeciálne riasenky a extensions, horúce kliešte na mihalnice a umelé alternatívy. A áno, to všetko samozrejme pomáha, mihalnice sú husté a dlhé. Na krátky čas. Dlhodobé riešenie doteraz chýbalo. Teraz už existuje. Relatívne nový objav sú séra na mihalnice alebo Lash Booster, ako sa nazývajú. Problémy s mihalnicami dokážu vyriešiť dlhodobo. Pretože séra na mihalnice fungujú v podstate na dvoch rovinách: Majú povzbudzovať  tvorbu korienkov, čo vedie k hustejšiemu porastu. A fáza rastu sa má predĺžiť.

Tip z vlasového a kozmetického štúdia:

V kozmetickom štúdiu nájdete predlžovanie mihalníc LuxusLashes™. Originál pre dlhotrvajúce a prirodzene vyzerajúce mihalnice.

Ako to má fungovať?

Vychádzajme z toho, že mihalnice majú dĺžku života od troch do piatich mesiacov. Potom vypadajú. A väčšinou sú nahradené dorastajúcimi mihalnicami. Dva mesiace musíme na ne čakať. Pri pravidelnom používaní séra na mihalnice sa podporuje rast mihalníc a tým sa táto fáza predlžuje. Nevypadnú tak rýchlo a sú aj hrubšie. Predĺženie fázy rastu ovplyvňuje teda aj množenie mihalníc.

Dlhotrvajúci účinok

Sérum na mihalnice sa nanáša spravidla večer na vonkajšiu stranu mihalníc, aby tam mohlo pôsobiť priamo na folikulu, kde sa nachádzajú korienky mihalníc. Rast podporujúci účinok sa zakladá z väčšej časti na látkach, ktoré sa pôvodne používali proti ochoreniam očí. Po štyroch až ôsmich týždňoch sú viditeľné prvé výsledky. Podľa výrobku sa v týchto sérach nachádzajú aj ošetrujúce a hydratujúce látky. Rozlišujú sa od značky k značke, ale väčšinou sú to peptidy, vitamíny a ďalšie výživné látky. Pantenol (vitamín B5) účinkuje napríklad hydratujúco a dodáva mihalniciam glanc, zatiaľ čo biotín (vitamín B7) mihalnice posilňuje a zabraňuje ich vypadaniu. Kyselina hyalurónová sa postará o hebkosť a zdravý výzor.
To celé má jeden malý háčik: Ak sérum prestanete používať, vrátia sa mihalnice do svojho počiatočného stavu.

Z čoho sa skladá mihalnica?

mihalnica

Ďalšie tipy pre husté mihalnice: Čítať ďalej

Tip 1. Pred spánkom odstráňte riasenku dôkladne a šetrne, aby sa mihalnice nepolámali. Na tampón naneste odstraňovač očného make-upu a prechádzajte ním vždy len v jednom smere.  Niektoré odstraňovače očného make-upu obsahujú aj ošetrujúce látky, ktoré jemné mihalnice dodatočne posilnia.
Tip 2. Ak máte citlivé mihalnice a oči, radšej sa zrieknite vode odolnej riasenky.
Tip 3. Riasenka by sa za novú mala vymeniť najneskôr šesť mesiacov po otvorení. Inak sa na kefke môžu množiť baktérie. To môže viesť k zápalu očí. Následkom toho často býva vypadávanie mihalníc.
Tip 4. Nežmoľte si oči a nenaťahujte si mihalnice. Aj pri odstraňovaní hrudiek riasenky často vypadne nejaká tá mihalnica.
Tip 5. Vazelína. Pred spánkom alebo aj počas dňa môžete na horné mihalnice vatovým tampónom naniesť tenkú vrstvu vazelíny. Vazelína mihalnice zaobalí, čím ich chráni pred vysušujúcimi látkami a ďalšími škodlivými vonkajšími vplyvmi. Tak sú mihalnice dostatočne hydratované, čo ich robí silnejšími a zdravšími.
Tip 6. Používajte prírodné oleje. Pôsobia ako prírodné kondicionéry, pretože sa pri ich aplikácii na mihalnice správajú ako ochranná vrstva. Prejdite pred spánkom opatrne vatovým tampónom namočeným v oleji horné mihalnice. Na vrchole rebríčka sú olivový olej, olej s obsahom vitamínu E, ricínový olej a kokosový olej.
Tip 7. Podklad: Výborne sa hodia podkladové bázy s obsahom keratínu. Mihalnice chránia a posilňujú.

Hore
OKViac informácií