Menu

Žiadne slzy: 11 tipov pre umývanie vlasov s deťmi

Nenechajú si vaše deti umyť vlasy? S týmito trikmi to bude iné!

Home » Rodina » Žiadne slzy: 11 tipov pre umývanie vlasov s deťmi - 05.2020

To, čo pre dospelých býva najkrajšia časť dňa, sa pre väčšinu detí javí ako návšteva mučiarne: večerné umývanie vlasov vedie vo väčšine rodín k nervy drásajúcim scénam. Predtým ako krpci spoznajú klady domáceho spa, musia tento čas nejako preklenúť. Na vytvorenie nevyhnutného kúpacie rituálu, ktorý je pre všetkých účastníkov krásny a zábavný, môže pomôcť týchto 11 trikov:

1. Výmena úloh

To, že to nie je také zlé, znie od otca či mamy často málo presvedčivo. Preto si nechajte umyť vlasy vašim juniorom a potom sa vymeňte.

2. Testovanie produktov

Keď majú deti možnosť ísť s nami do obchodu, privoňať si k výrobkom a zvoliť si svojho favorita, nastupuje radosť z očakávania. Mimochodom, funguje to aj pri zubnej paste alebo kefke.

3. Ochrana očí

Pre veľa detí nie je problém voda vo vlasoch, ale voda v tvári. Ochranný kryt alebo malá špongia ako ochrana pre oči rýchlo pomôže – alebo jednoducho len suchý froté uteráčik na oči. Staršie deti si môžu nasadiť potápačské okuliare a podľa svojho uváženia sa ponoriť, aby si šampón samé zmyli.

4. Hračka do vody

Navlhčiť vlasy sa dá aj s vodnou pištoľou, malým pohárikom alebo krhličkou na hranie – sú dostupné vo všetkých možných farbách a veľkostiach.

5. Smelo si spievať

Niekedy je potrebná mala príprava, aby sme prekonali strach z vody. S hudbou ide veľa vecí ľahšie, napríklad aj umývanie vlasov. Detskú pieseň Prší, prší pozná asi každý a určite nesklame.

6. Do vody spolu so zrkadlom

Práve pre malé deti je často upokojujúce, keď si môžu zobrať do vane malé nerozbitné zrkadlo, aby mohli sledovať, čo sa deje. Ak môžu pritom ešte obdivovať nejaké extravagantné účesy z peny na vlasoch, o to lepšie.

7. Uterákový trik

V domácom vlasovom štúdiu vám hrubý froté uterák okolo tváre pomôže k tomu, aby sa žiadna voda nedostala do tváre.

8. Kefa až potom

Následné tvarovanie účesu sa stáva bezbolestným vďaka spreju na rozčesávanie a kefe proti zauzleniu vlasov.

9. Farebná voda

Zafarbite vodu na kúpanie farbami do kúpeľa na červeno, zeleno či na iný obľúbený odtieň vášho dieťaťa. Veľa malých detí chce následne vyskúšať, či sa im aj vlasy pri umývaní zafarbia rovnakou farbou.

10. Zábava s praskaním

Detský praskajúci prášok do kúpeľa dostatočne odvedie pozornosť od umývania vlasov.

11. Ideme sa kúpať

Aj keď doma má veľa detí problém so sprchovaním hlavy, na kúpalisku alebo v aquaparku s tým často žiadny problém nemajú. Pred odchodom domov sa určite ešte raz rady namočia a nechajú si umyť vlasy.

Hore
OKViac informácií