Menu

Život otecka

Životný model od dm podporuje aktívne otcovstvo.

Home » Rodina » Život otecka - 06.2017

Dostať rodinu a prácu čo najlepšie do rovnováhy – so životným modelom od dm sa to dá. A ten platí samozrejme aj pre oteckov.

Pracovný a súkromný život sú dva rozdielne svety. Niekedy sa dobre dopĺňajú a niekedy len trochu. A niekedy vôbec. To obťažuje rodinu a vedie k frustrácii v práci. Aby sme tomu zabránili, stará sa dm drogerie markt o jednu výnimočnú vec. Namiesto toho, aby sa oba svety rozdeľovali, u nás sa spájajú. Pracovný a súkromný život, zamestnanie a rodina – všetko sú to časti jedného veľkého celku. Nie pracovný čas na jednej strane a voľný čas na druhej, stredobodom je samotný život.

Petra Mathi-Kogelnik, riaditeľka dm pre oblasť spolupracovníkov

„Pretože my všetci si berieme výzvy, úspechy a radosť zo súkromnej oblasti do práce a naopak.“

Opatrenia pre lepšiu rovnováhu medzi prácou a súkromím

Preto dm kontinuálne rozvíja riešenia, vďaka ktorým sa rodina a práca ešte lepšie zjednotia. V ponuke je ďalšie vzdelávanie na tému práca a rodina alebo work-life-balance. Rodičia sú cielene informovaní o regionálnych ponukách opatrovania detí. A pracovníčky sú pred, počas a po materskej aktívne sprevádzané. Možnosti čiastočného pracovného úväzku po materskej sú samozrejmosťou – a tieto modely platia v dm samozrejme­ aj pre vedúcich zamestnancov.

Deti potrebujú otcov

Ďalšia pozornosť sa sústredí na tému aktívne otcovstvo. Preto dm podporuje mladých otcov, ktorí chcú ísť na materskú dovolenku. „Skúsenosti ukazujú, že stále viac otcov si praje tráviť čas so svojím dieťaťom a vedome si tento čas užiť,“ zdôvodňuje tento trend Mathi-Kogelnik. Koniec koncov by boli otcovia dôležitým prínosom vo výchove detí. Všetci dm pracovníci, ktorí sa stanú otcami, dostanú preto nielen blahoželanie s dm darčekovou poukážkou, ale aj podrobné informácie na tému otec na materskej dovolenke.

Rodičovská dovolenka je pre otca hodnotnou skúsenosťou

Jeden otecko, ktorý túto šancu už využil, je dm oblastný manažér Arnulf Kofler. „Mať možnosť tak intenzívne sprevádzať deti na ich ceste do života vytvára jedinečnú dôvernosť a spojenie, ktoré sú väčšinou vyhradené pre mamy,“ hovorí. Jedným z najkrajších momentov na jeho rodičovskej dovolenke boli prvé kroky jeho dcéry. Kofler odporúča každému otcovi ísť na rodičovskú dovolenku, ak má na to tú možnosť: „Je to hodnotný, aj keď z časti náročný čas, ktorý vás zblíži s deťmi. Vďaka skúsenostiam, ktoré pritom získate, budete aj vy sami rásť.

Hore
OKViac informácií