Active Beauty
Starostlivosť o nohy: pekné a jemné chodidlá

Tipy expertov

Starostlivosť o nohy: pekné a jemné chodidlá

Pekné upravené nohy sú na jar a v lete nevyhnutnosťou – predovšetkým u tých, ktorí milujú sandále.

Čo patrí k dobrej starostlivosti o nohy?

Klasická starostlivosť o nohy spočíva v odstránení zrohovatenej kože, kurích ôk alebo otlakov skalpelom. Okrem toho sa z nôh odstraňuje popraskaná koža a tiež sa ošetrujú zarastajúce nechty. Je naozaj lepšie celé ošetrenie a starostlivosť nechať na odborníčky v kozmetických štúdiách, doma by ste si mohli nohy poraniť.


Ako často by sme mali absolvovať pedikúru?

Je odporúčané zájsť si na pedikúru približne každé štyri týždne. Dokážete tak predísť problémom a chodidlá budete mať krásne hebké a jemné.

Starostlivosť o nohy doma: 3 tipy od odborníkov

1.) Peelingom odstrániť odumreté čiastočky kože

Špeciálnym tipom sú peelingy: odstraňujú odumreté kožné bunky a garantujú, že pokožka chodidiel bude krásne jemná a hebká. Exfoliačné masky na chodidlá, ktoré pôsobia cez noc, sú na domáce použitie tiež skvelou záležitosťou. Avšak mali by sa používať len maximálne raz za mesiac.


2.) Prispôsobte krém na nohy svojím individuálnym potrebám

Podobne, ako je to pri pleti, aj pri nohách je najlepšie nechať si poradiť od odborníčok. Ak vás trápi zrohovatená koža, treba ju denne poctivo krémovať, je to alfa omega dobrého stavu nôh. Mimoriadne sa odporúča na takéto stavy používať produkty s kyselinou salicylovou a ureou, ktoré majú keratolytické účinky. Ak sa vám nohy mierne potia, odporúčajú sa zas krémy s obsahom chlorofylu. Rakytníkový a pupalkový olej sa často používajú vo výrobkoch pre diabetikov. Pokožku ošetrujú a podporujú obnovu jej bariérovej funkcie.


3.) Dopriať si kúpeľ na nohy so správnymi prísadami

Podobne ako pri výbere krému na nohy, aj prísady do kúpeľa na nohy treba vyberať starostlivo! Ak vás trápia kŕčové žily alebo lymfatické opuchy, voda v kúpeli by nemala byť príliš teplá. Účinné látky ako eukalyptus alebo mentol dokážu ochladiť a posilniť, zatiaľ čo urea zmäkčuje zrohovatenú pokožku. Upokojujúce kúpeľové soli majú detoxikačné účinky a pokožke dodávajú jemnosť a vláčnosť. Pridajte si teda do kúpeľa na nohy pár kvapiek oleja, uvoľnene sa oprite a nechajte svoje nohy a dušu relaxovať.

Náš tip

S týmito produktami z dm sa hravo postaráte o svoje chodidlá aj z pohodlia domova.