Active Beauty
Ako bude voňať vaše leto 2023? Pripravte si výbavu
Text: Diana Hežel

Júnová súťaž so SANCTUARY SPA

Ako bude voňať vaše leto 2023? Pripravte si výbavu

Zastavte sa a spomeňte si na svoju poslednú dovolenku. Akú vôňu cítite? Možno je to slanosť mora či sviežosť lesa... alebo sú to orientálno-kvetinové tóny kozmetiky, ktoré sa o vás počas nej starali.
Vône nás chytia za nos a bez väčšej snahy prenesú, kam chceme (a niekedy aj nechceme, že). Pridávajú spomienkam silu a my tak môžeme cestovať častejšie. A keď letné citrusy začínajú striedať jarou kvitnúce lúky, začíname si spisovať plány na to, akými cestami prevoniame najbližšie mesiace. Príjemnou úlohou pred cestovaním je vybrať si aj kozmetiku, ktorá sa o vás počas neho postará.

Vône na nás majú rôzny vplyv

Vône ovplyvňujú naše nálady a pocity, čím sú významným prvkom v priestoroch, kde sa pohybujeme. Zapaľujeme si vonné sviečky, kvapkáme silice do difuzéra alebo kupujeme voňavé prvky do auta podľa toho, akú atmosféru chceme pre seba pripraviť. Vôňami podporujeme zážitky iných zmyslov a preto je pochopiteľné, že nám na nich záleží aj pri výbere kozmetických produktov. Pre letné rozmaznávanie pokožky si vyberáme kvetinovú silu prírody a výnimočnosť orientálnych tónov.

Vyberte si kvetinové prvky vône podľa želaných účinkov:

  1. Pomáhajú redukovať pocit napätia, priniesť uvoľnenie od úzkostných myšlienok a podporiť oddych mysle: levanduľa, jazmín, ruža, kamilka, ylang-ylang alebo kvety citrusov.
  2. Pomáhajú podporiť sústredenosť a pamäť: mäta a eukalyptus.


Aké pocity nám vedia navodiť orientálne vône?

Pri Oriente ako takom hovoríme o bohatej východnej kultúre a estetike Ázie, konkrétne východnej, ku ktorej patria Japonsko, Čína, Tibet, Severná a Južná Kórea, Hong Kong, Mongolsko a Taiwan. Vo svete vôní sa pod orientálnosťou rozumie kategória parfumov, ktoré obsahujú vanilku, škoricu, pižmo, jantár, rôzne korenia alebo iné zložky, ktoré nesú teplé a zapamätateľné ("ťažké") vône.
Možno nie sú pre každého a ani na každodenné použitie, nemusíte si ich ale hneď vybrať za svoj parfum. Mnohé orientálne vône majú terapeutické vlastnosti, ktoré môžu pomôcť podporiť relaxáciu, znížiť stres a zlepšiť náladu. Môžu sa používať počas meditácie a cvičení všímavosti, aby pomohli upokojiť myseľ a podporiť sústredenie. Alebo sa takto voňavé produkty využívajú pri starostlivosti o telo, aby ste sa cítili ako v kúpeľoch na dovolenke.

Súťaž o cestovný balíček značky SANCTUARY SPA

Súťažný balíček: Darčekové balenie Petit Retreat: telové mlieko, telový peeling, krém na ruky, sprchovací gél a pena do kúpeľa spolu s cestovnou taštičkou

Vyplnením kontaktných údajov od 1.6.-14.6. ste sa mohli zapojiť do súťaže o jeden z piatich balíčkov produktov značky SANCTUARY SPA. Prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach!

Balíček produktov značky SANCTUARY SPA posielame:

Veronika B., Nitrianska Blatinica
Denisa M., Turčianska Štiavnička
Marianna V. D., Vyšná Kamenica
Jana B., Spišská Stará Ves
Katarína R., Kalinovo