Keď k nám prenikne chlad jesene, hľadáme hrejivé a upokojujúce prvky. Na praktické aj estetické účely sa už stáročia používajú sviečky a dnešná ponuka sviečok určených najmä na relaxáciu je nekonečná. Podobne ako aj situácie, v ktorých sviečky padnú vhod.
  • Plameň sviečky nám dokáže navodiť pocit intimity a pohodlia, preto býva doplnkom romantického večera alebo rutiny starostlivosti o seba.
  • Teplo plameňa sviečky môže byť aj terapeutické, môže pomôcť upokojiť boľavé svaly a zmierniť napätie.
  • Okrem fyzických účinkov však môže mať teplo plameňa sviečky aj psychologický vplyv. Mäkká žiara môže pomôcť znížiť stres a úzkosť a navodiť pocit pokoja a uvoľnenia. Svetlo sviečok je totiž často oveľa jemnejšie než umelé osvetlenie, ktoré môže byť ostré a jasné.
  • Sviečky možno použiť aj na aromaterapiu, pretože vôňa niektorých sviečok môže mať pozitívny vplyv na náladu a emócie. Napríklad sviečky s vôňou levandule môžu podporiť pocit uvoľnenia a pokoja.
  • A napokon, sviečky môžu vyvolávať príjemné spomienky. Ak si pamätáte na to, ako ste sa na chate s rodinou uvelebili pri krbe, zapálenie sviečky vám môže pomôcť pripomenúť si túto atmosféru.
Aby ste so sviečkami mali spojené len príjemné zážitky, dbajte na bezpečnosť: držte ich ďalej od horľavých predmetov a nikdy ich nenechávajte bez dozoru, ani keď z bytu odchádzate "len na chvíľu".