Active Beauty
Symbolika ruží: Láska a starostlivosť
Text: Diana Hežel

Septembrová súťaž s WELLA, THAYERS a MISS KAY

Symbolika ruží: Láska a starostlivosť

Ruže sa často spájajú s láskou a vášňou, ale môžu byť aj symbolom starostlivosti a opatery. Zabaľte do nich svoju pleť aj vlasy.
Ruže sú nadčasovým symbolom lásky: romantickej, priateľskej, rodinnej, súcitnej aj odmeňujúcej. Rôznorodé farby im zabezpečili jedinečné miesto vo svete kvetov. Tu sú niektoré z emócií, ktoré ružiam symbolicky pripisujeme:

Červené ruže sú najbežnejším symbolom lásky a romantiky. Pre niekoho klišé, pre niekoho to najromantickejšie, čo existuje.

Ružové ruže sa spájajú s vďačnosťou, uznaním a obdivom. Vhodné pri poďakovaní či vyjadrení obdivu.

Biele ruže symbolizujú čistotu, nevinnosť a prianie nového začiatku, preto sa využívajú pri aranžovaní svadobných kytíc či pohrebných vencov.

Žlté ruže predstavujú priateľstvo, radosť a šťastie. Ak vyberáte vhodnú farbu pre priateľov, so žltou nič nepokazíte.

Oranžové ruže symbolizujú nadšenie, vášeň a energiu a hodia sa na radostnú oslavu.

Levanduľové ruže predstavujú kúzlo, tajomstvo a lásku na prvý pohľad. Často sa používajú na svadbách alebo na prezradenie tajných romantických citov.


Ruže sú známe aj svojimi liečivými vlastnosťami

Ružový olej a ružová voda sa používajú v aromaterapii na zníženie úzkosti a podporu relaxácie. Ruže sa vďaka svojim protizápalovým a antioxidačným vlastnostiam používajú aj v prípravkoch na starostlivosť o pleť a kozmetiku.
  • Výťažok z ruže sa bežne vyskytuje v hydratačných prípravkoch, tonikách a pleťových olejoch.
  • Protizápalové vlastnosti ruží môžu pomôcť znížiť začervenanie a podráždenie, vďaka čomu je obľúbenou zložkou výrobkov určených pre citlivú pleť.
  • Niektoré štúdie naznačujú, že antioxidanty obsiahnuté v ružiach môžu mať pri použití v prípravkoch na starostlivosť o pleť účinky proti starnutiu.
Nezabúdajte, hoci sa ruže vo všeobecnosti považujú za bezpečné pre pleť, vždy je dobré otestovať všetky nové výrobky pred ich použitím na celú tvár, aby ste sa vyhli možným alergickým reakciám.


Súťaž o balíček produktov značiek WELLA, THAYERS a MISS KAY


Súťažný balíček: Dámska parfumovaná voda First Love od MISS KAY, Suchý šampón od wellaflex, Lak na vlasy od wellaflex, Upokojujúca pleťová voda od THAYERS


Vyplnením kontaktných údajov od 1.9.-14.9. ste sa mohli zapojiť do súťaže o jeden z piatich balíčkov produktov značiek WELLA, THAYERS a MISS KAY. Skúste šťastie nabudúce!

Balíček produktov značiek WELLA, THAYERS a MISS KAY posielame:

Božena K., Liptovský Hrádok
Jana Č., Bučany
Lucia S.-Z., Malé Trakany
Ján K., Ruská Voľa nad Popradom
Paulína P., Bratislava