Balíme ruksak, rezervujeme si ubytovanie na chate a vyrážame na turistiku za hranice, kde si vystačíme aj so slovenčinou. Túto jeseň fandíme moravskej prírode a udržateľne ju objavujeme počas viacdňovej cyklotúry - pretože tak kvalitá sieť cyklotrás si to priam žiada. Finálny cieľ si vyberáme zo štyroch návrhov, na ktoré sme získali tie najlepšie ohlasy. Ktorý výlet by ste si vybrali vy?
  • Národný park Pálava: pohorie ideálne na pešiu turistiku a treking. Kopce sú domovom vzácnych druhov rastlín a živočíchov a ponúkajú jedny z najkrajších výhľadov v regióne.
  • Moravský kras: Moravský kras je vápencová oblasť, v ktorej sa nachádza sieť jaskýň a priepastí. Celý kras je pretkaný hustou sieťou dobre vyznačených turistických trás a cyklotrás. Keď mu nazriete pod povrch, nevynechajte ani fascinujúcu priepasť Macocha.
  • Lednicko-valtický areál: Tento areál je na zozname svetového dedičstva UNESCO a nemal by chýbať ani na tom vašom, výletnom. Prejdete sa medzi nádherne zachované zámky a historické budovy, nekončiace záhrady, jazerá, parky a náš osobný obľúbenec: lednický zámocký skleník.
  • Brnenská priehrada: Umelé jazero, ktoré je ideálne na člnkovanie, rybolov a kúpanie. Oblasť je obklopená krásnymi lesmi a kopcami a ponúka niekoľko nádherných výhľadov na okolitú krajinu.