Active Beauty
Tónovanie vlasov: ako na to doma v 8 jednoduchých krokoch
Text: Theresa Haidinger

Farebné osvieženie

Tónovanie vlasov: ako na to doma v 8 jednoduchých krokoch

Intenzívne farebné odlesky dosiahnete aj doma pomocou tónovania. Tu vám vysvetlíme, čo je potrebné zohľadniť pri tónovaní vlasov a ktoré farebné odtiene sa hodia k vašej prirodzenej farbe vlasov.

Čo je to tónovanie vlasov?

Tónovanie nie je to isté ako farbenie vlasov. Vlasy nemožno zosvetliť tónovaním. Je však ideálne na osvieženie existujúcej farby. Tónovanie vlasov tiež nie je také škodlivé ako ich farbenie. Pri tónovaní sa farebné častice iba nanášajú na vlasy a neprenikajú do ich štruktúry. Preto sa farba vymýva po šiestich až ôsmich umytiach. Jedna z výhod: pravidelné farbenie korienkov nie je nutné.

Ktoré odtiene sú vhodné pre rôzne farby vlasov?

  • Jednotlivé šediny možno prekryť intenzívnym odtieňom.
  • Hnedé vlasy možno tónovať o jeden až dva odtiene tmavšie alebo dokonca čierne. Možné sú aj červenkasté alebo karamelové tóny.
  • Blond vlasy možno tónovať do jahodovej blond alebo ich osviežiť pastelovými odtieňmi.

Domáce tónovanie vlasov v ôsmich krokoch:

1. Vlasy by sa pred nanesením odtieňa nemali umývať. Tým sa zachová prirodzený ochranný film a pokožka hlavy sa ochráni pred chemickými látkami v tónovaní. Pri niektorých výrobkoch by sa však vlasy mali krátko predtým navlhčiť trochou vody - postupujte podľa pokynov na obale!

2. Nezabudnite si nasadiť jednorazové rukavice. Rovnako ako kefa sú často súčasťou súpravy na farbenie. Na rukách inak môžu zostať odolné škvrny, najmä pri červenej farbe na vlasy.

3. Aby ste zabránili vzniku farebných škvŕn na pokožke, naneste tesne pred líniu vlasov a na uši bohatý krém na tvár. Ak farba predsa len skončí na tvári alebo krku, jednoducho ju zotrite vlhkým vatovým tampónom.

4. Odtieň nanášajte pomocou vhodného farebného štetca počnúc líniou vlasov. Pri obzvlášť hustých alebo dlhých vlasoch môžu byť potrebné dve balenia. Tip: Výsledok bude rovnomernejší, ak vlasy následne dobre prečešete hrebeňom so širokými zubami.

5. Čas aplikácie by sa mal prísne dodržiavať, aby nedošlo k farebným nehodám. Závisí to od typu vlasov, požadovanej intenzity farby a informácií v príbalovom letáku.

6. Potom odtieň dôkladne opláchnite vlažnou vodou, kým voda nie je číra a farba už nesteká.

7. Po farbení vmasírujte do vlasov kondicionér, nechajte pôsobiť jednu minútu a dôkladne opláchnite.

8. Nakoniec vlasy vysušte a upravte ako zvyčajne.