Active Beauty
Blowout: Ako na tento trendový účes

Fúkaná

Blowout: Ako na tento trendový účes

Keď si pomyslíme na účesy z rokov 80., asi nám ako prvé napadne, že práve tieto účesy by sme si zrejme nevybrali. Boli totiž výrazne natupírované, poriadne fixované lakom na vlasy, no jednoducho vyzneli ako „niečo príliš“. Čo sa nám však určite páči, je ich objem a výrazné kučery. Preto je čas roky 80. oživiť, avšak v našej vlastnej verzii: štýl blowout vlasy!

Blowout vlasy: moderná fúkaná

Vykúka na nás odvšadiaľ: moderná verzia fúkanej. V prípade tohto trendy looku je kľúčovým slovom práve „objem“. Tento účes sa zväčša nosí s cestičkou na stred, avšak vkusným variantom je aj cestička na stranu. A práve jemne definované kučery robia tento účes očarujúcim a vznešeným zároveň. Ak sa vám teda žiada viac elegancie, nie je nič ľahšie, mihnutím oka si môžete vyčarovať „blowout vlasy“.

Takto na to:

  1. Aby ste dosiahli maximálny možný objem, odporúča sa umyť si vlasy šampónom na objem a potom ich už len jemne vysušiť fénom.
  2. V ďalšom kroku máte na ceste za úspechom možností viac: Buď si vlasy vysušíte fénom a na konci použijete okrúhlu kefu, ktorou vlasy vyfúkate pramienok po pramienku od korienkov až po končeky vlasov, pričom končeky vždy jemne zatočíte – alebo použijete kulmofén, ktorý v sebe kombinuje fén a okrúhlu kefu. Postup je v oboch prípadov veľmi podobný. Ak máte viac času, alternatívne môžete vlasy natočiť aj na natáčky. Na dosiahnutie tohto looku sú lepšie väčšie natáčky, menšie by vám vyčarovali skôr malé anjelské kučierky.
  3. Po stylingu už stačí vlasy len zafixovať lakom na vlasy.

Náš tip: Ak túžite po extra objeme, po vyfénovaní vlasov do nich vmasírujte suchý šampón a potom už len zľahka vlasy pri korienkoch natupírujte.

K štýlu „blowout vlasov“ famózne ladí ofina po stranách. Ak však máte dlhšiu ofinu, mali by ste dbať na to, aby ste ju k účesu správne doladili: Ofinu vyfúkajte pomocou okrúhlej kefy, kulmofénu alebo ju natočte na natáčku a následne vyfénujte kvázi do tváre. Aj keď vám takýto postup môže pripadať v prvom momente zvláštny, uvidíte, je skvelý, ofina po stranách vám dokonale orámuje tvár a vlasy nebudú šarapatiť v očiach.

Najlepší spôsob, ako využiť potenciál tohto stylingu je, ak sa dáte aj na „blowout“ strih. Ide v podstate o postupný zostrih, v ktorom krásne vynikne objem.

S týmito produktami je návrat 80-tych rokov garantovaný!

Aj jemné vlasy môžu byť objemné

Lak na vlasy Volumen Effekt od Balea

Kúpiť online na mojadm.sk

Ideálne vlasy aj počas cestovania

Malá okrúhla kefa na vlasy od ebelin

Kúpiť online na mojadm.sk