Active Beauty
Kvetinová koruna: rozkvitnutá ozdoba

DIY videonávod

Kvetinová koruna: rozkvitnutá ozdoba

Letné večery, festivaly alebo svadby: existuje veľa príležitostí na ručne vyrobené kvetinové koruny. Očaria a rozžiaria, a ich výroba je celkom jednoduchá.
Kvetinové korunky boli kedysi bežnou ozdobou budúcej nevesty - v podobe party. Aj dnes sú skvelou ozdobou, najmä ako doplnky k festivalovému oblečeniu alebo na letné oslavy.
V návode od našich rakúskych kolegýň vám ukážeme, ako si kvetinový veniec dokážete vyrobiť aj sami.


DIY: kvetinový veniec

Materiál

 • Kvety
 • Drôt s priemerom 1,4 mm, zelený
 • Ovinovací drôt s priemerom 0,6 mm, zelený
 • Záhradné nožnice
 • Úzka lepiaca páska, zelená
 • Látková páska vo farbe kvetov


Takto na to

 1. Z hrubého drôtu odstrihnite kúsok tak, aby sa dal dvakrát omotať okolo hlavy. Preložte drôt v strede a niekoľkokrát ho stočte. Na oboch koncoch vytvorte slučku, na ktorú neskôr pripevníte látkovú stuhu na zapínanie. Špicaté konce drôtu omotajte páskou, aby ste sa o ne nemohli poraniť.
 2. Stonky kvetov skráťte na dĺžku 3-4 cm. Listy stoniek kvetov môžete podľa potreby zviazať alebo odstrániť. Teraz spojte po 2-3 kvety do malých zväzkov a upevnite ich páskou. V závislosti od toho, aké bujné kvety chcete mať, budete potrebovať asi 10-15 týchto malých zväzkov.
 3. Potom umiestnite všetky kytice okolo drôteného rámu tak, aby boli kvety rovnomerne rozmiestnené. Ak veniec nevyzerá dostatočne hustý, jednoducho naviažte viac kytíc.
 4. Keď je aranžmán na mieste, je čas pripevniť kvety. Tenký drôt niekoľkokrát omotajte okolo kytice a potom pevne okolo drôteného rámu venca. Dbajte na to, aby ste kvety pripevnili tesne vedľa seba, aby ste skryli stonky a pásku.
 5. Na každú z dvoch slučiek vytvorených na ráme venca pripevnite kúsok textilnej stuhy. Dĺžka stužiek je vecou vkusu. Dôležité je len to, aby ste ich mohli zviazať do mašle vzadu na hlave.

Náš tip

Veniec vydrží dlhšie, ak použijete kvety, ktoré ľahko schnú, napr. ruže. Veniec z kvetov vyzerá hravejšie, ak na drôt navlečiete aj ďalšie korálky a omotáte ich okolo kvetov. So správnym účesom, definovaním vlastných kučier a s krásnym leskom vlasov sa kvetinová koruna nosí najlepšie.