Active Beauty
Nová ofina ako DIY projekt

Domáce kaderníctvo

Nová ofina ako DIY projekt

Ofina je dlhodobo výrazným účesovým lákadlom. Malá zmena, ktorá úplne zmení tvár. Odkedy si Emily v seriáli "Emily v Paríži" bez okolkov v kúpeľni ostrihala ofinu a vyzerala s ňou dobre, si mnohí kladú otázku: Je naozaj možné ostrihať si ofinu doma pred zrkadlom? My hovoríme, že áno, a tu je návod, ako na to:

Domáce strihanie ofiny krok za krokom

  • Rozdelenie vlasov: Tu sa rozhoduje o tom, ako hustá alebo tenká bude ofina na čele. Odporúča sa vychádzať na hlave maximálne z najvyššieho bodu a potom vytvoriť trojuholník líniami smerom dopredu.
  • Rozdelené vlasy buď navlhčite, alebo narovnajte žehličkou na vlasy.
  • Vlasy nechajte voľne padať dole - inak bude výsledok nerovnomerný.
  • Určite si požadovanú dĺžku a uchopte ju medzi ukazovák a prostredník. Pre istotu začnite o niečo dlhšie a neskôr ich môžete vždy skrátiť.
  • Vlasy zastrihnite, najlepšie jedným strihom, snažte sa vyhnúť postupnému "obtrhávaniu".

Takto si najlepšie nastylujete ofinu

Styling najlepšie funguje s čerstvo umytými alebo vlhkými vlasmi. Ak necháte vlasy uschnúť na vzduchu, vytvoríte ležérny rozcuchaný vzhľad. Pri všetkých ostatných spôsoboch stylingu nezabudnite na tepelnú ochranu. Na sušenie rovnej ofiny môžete použiť okrúhlu kefu a fén, ale aj vytvorenie objemného stylingu je s týmito dvoma nástrojmi jednoduchý. Šikmá ofina sa najlepšie suší fénovaním smerom od línie vlasov v opačnom smere a potom späť v obvyklom smere. Curtain bangs sa zasa najlepšie upravujú takto: Najprv ofinu natočte od spodnej časti k hornej časti okrúhlej kefy. Je dôležité, aby kefa smerovala von od hlavy, aby sa na konci vytvorila vlna. Po niekoľkých sekundách fénovania uvoľnite kefu a vyfúkajte ju znova z druhej strany.

Tip: Suchý šampón alebo púder na zväčšenie objemu vlasov pri korienkoch pomôže, aby objem vlasov vydržal počas celého dňa.

Diviačie štetiny obohatené o kolagén

Kefa na vlasy pre objem a styling vlasov od ebelin

Kúpiť online na mojadm.sk

Dodá extra objem

Sprej na vlasy Ultra Volumen od Balea

Kúpiť online na mojadm.sk