Active Beauty
Outer Banks: 3 plážové účesy, ktoré poznáme z Netflixu

Boho-Chic

Outer Banks: 3 plážové účesy, ktoré poznáme z Netflixu

Čo sa nám páči na „Outer Banks“? Vzrušujúci dej. Ale aj nedbalé účesy našich obľúbených postáv v boho štýle. My budeme tieto tri plážové účesy inšpirované seriálom na Netflixe nosiť celé leto.
Boho účesy Madison Bailey (ako Kiara Carrera) a Madelyn Cline (ako Sarah Cameron) sú nielen krásne, ale aj veľmi praktické – a okrem toho sa nesmierne ľahko upravujú! Vysvetlíme vám krok za krokom, ako ich napodobniť.

Plážový účes pre krátke vlasy – polovičný drdol Half bun

Tento nedbalý účes sa hodí najmä ku krátkym vlasom, ktoré je ešte ťažké zopnúť do chvosta. Na tento plážový účes kvôli jeho praktickosti a jednoduchosti rozhodne nedáme dopustiť.

A ako naň:

  1. Vpravo a vľavo od cestičky zhrnieme vlasy nad uši.
  2. Tento prameň vlasov zviažte vzadu na hlave do chvosta.
  3. Potom chvost zatočte do drdola a upevnite ho druhou gumičkou. Vlasy z drdola jemne povytiahnite, aby bol mierne rozstrapatený.

Tip: Ak je vaším cieľom trendy look a la „Outer Banks“, ktorý zaručene upúta okolie, drdol ešte obviňte šatkou.

Plážový účes pre stredne dlhé vlasy – Vrkôčiky Baby braids

Nechce sa vám chystať si k vode dokonalé „curtain bangs“? Vrkôčiky, tie fungujú skvele a prirodzene aj bez ofiny a sú ideálne na slnečné dni strávené na pláži. A geniálne vyzerajú dokonca aj po osviežujúcom okúpaní v bazéne alebo v mori! Tento trendy účes nosí hrdo Madison Bailey v tretej sérii seriálu Outer Banks a tiež Margot Robbie – tá si ho dokonca zvolila aj na červený koberec!

Ako na to:

  1. Tento účes si jednoznačne vyžaduje cestičku na stred. Od cestičky potom vľavo aj vpravo oddelíme dva až tri centimetre široké pramienky. Z pramienkov potom zapletieme vrkôčiky, začneme cca 2 centimetre od korienkov a naspodku ich upevníme priehľadnou gumičkou.
  2. Zvyšok vlasov necháme, aby sa pohrali v nedbalých vlnách.

Tip: Vrkôčiky môžeme tiež zopnúť do copu alebo do drdola.

Plážový účes pre dlhé vlasy – Hrubé vrkoče Dutch braids

Dlhé vlasy sa počas dní strávených na pláži môžu stať rýchlo otravnou záležitosťou. Riešením sú napríklad hrubé a rozstrapatené vrkoče, tie udržujú vlasy mimo krku a tváre a preto sú ako stvorené na horúce dni pri vode. Tip na styling: Vrkoče si večer rozpustite a ležérne plážové vlny na plážovú párty sú hotové.

Ako na to:

  1. Vo vlasoch si vytvoríme čo najpresnejšiu cestičku na stred. Ak máte problém viesť rovnú cestičku v zadnej časti hlavy, jednoducho požiadajte kamarátku alebo si vezmite na pomoc dve zrkadlá.
  2. Vlasy rozdelíme na dve časti. Jednu časť upevníme gumičkou, aby nám neprekážali pri zapletaní.
  3. Druhú časť vlasov si rozdelíme na tri tenké pramienky a hneď od korienkov ich zapletieme do vrkôčikov. Pri samotnom zapletaní vždy prikladáme pramienky odspodu, pričom stále priberáme pramienky z oboch strán – krásne tak opticky zväčšíme objem vrkočov.
  4. Keď máme zapletené už všetky vlasy, zapletieme si klasický vrkoč až ku končekom a zafixujeme ho gumičkou.
  5. Krok 3 a 4 zopakujeme aj s druhou časťou vlasov od cestičky.

Tip: Na optické zväčšenie objemu vlasy z vrkočov jemne povytiahneme.


K plážovému účesu patria špeciálne vlasové prípravky:

Pre trvácne plážové vlny vo vlasoch

Ošetrujúci sprej na vlasy Sea Salt od Balea

Kúpiť online na mojadm.sk