Active Beauty
Riedke vlasy? Žiadnu paniku! 4 triky, ako na rast vlasov

Plnosť a objem

Riedke vlasy? Žiadnu paniku! 4 triky, ako na rast vlasov


Ak vás trápi, že nemáte husté vlasy, nemusíte vôbec zúfať. Pomocou týchto trikoch svoje vlasy posilníte + ponúkame 3 účesy na vyniknutie objemu vlasov.  
 
Riedke vlasy nie je to isté ako jemné vlasy. V prípade jemných vlasov je ich síce viac, avšak sú jemnejšie. Iné je to však s riedkymi vlasmi: tam je problémom vypadávanie vlasov, ktorého príčiny môžu byť rôzne: napr. neprimeraná úprava vlasov, ako napríklad fénovanie horúcim vzduchom, ktoré poškodzuje vlasové korienky; avšak môže to súvisieť aj s génmi či vekom. S pribúdajúcim vekom prispievajú k rednutiu vlasov predovšetkým hormonálne zmeny. Môže za to zvýšený vplyv mužských hormónov, ktoré nechcené rednutie spôsobuje.
 
 
Hustá hriva, ktorú nebolo ľahké skrotiť, je už, žiaľ, minulosťou! Existuje však zopár trikov a samozrejme aj prípravkov, ktoré podporujú rast vlasov a vďaka ktorým aj redšie vlasy pôsobia objemnejšie. 

4 triky na boj s riedkymi vlasmi:


1. Anti-aging masáže hlavy

Prvá pomoc pri trápení kvôli riedkym vlasom prichádza v podobe masáže hlavy. Raz alebo dvakrát týždenne si hlavu intenzívne pomasírujte, čím sa stimuluje váš krvný obeh a tým aj rast vlasov. Oleje obohatené o výťažky z mäty efekt len zintenzívnia.
 

2. Riedke vlasy potrebujú posilniť zvnútra 

Ak máte riedke vlasy, určite vám prospeje zdravá a vyvážená strava. Napríklad taký biotín, ktorý je obsiahnutý najmä v orechoch a sójových produktoch, dokáže vlasom dodať pevnosť a lesk (preto je aj častou zložkou mnohých produktov starostlivosti o telo a pleť). Zinok a železo zas podporujú rast vlasov a nachádzajú sa v strukovinách a ovsených vločkách.  
 

3. Kozmetické rituály s jemnými "posilňovačmi"

Kozmetický priemysel ponúka pre každý typ vlasov tie správne prípravky pre starostlivosť, ktoré zlepšia kvalitu vlasu. Preto mnohé šampóny alebo špeciálne tinktúry obsahujú kofeín, ktorý spomaľuje proces vypadávania vlasov a vďaka ktorému vlasy rýchlejšie rastú. Mimoriadne dôležité v rámci ich účinnosti je používať tieto prípravky na pravidelnej báze.
Dbajte však okrem iného aj na to, aby ste sa v produktoch na starostlivosť o vlasy vyhli sulfátom. Sulfáty sú povrchovo čistiace aktívne látky, vďaka ktorým šampny penia a rýchlo odstraňujú nečistoty a zvyšky po prípravkoch na úpravu vlasov. Zároveň však vlasy vysušujú a dráždia pokožku hlavy a tým aj negatívne vplývajú na jej prirodzenú rovnováhu.

 

4. Éterické oleje

Mätový alebo rozmarínový olej pôsobia na riedke vlasy ako skutočný booster. Esenciálne oleje obsahujú množstvo komplexných organických zlúčenín a urýchľujú rast vlasov.
Upozornenie: neriedené oleje nikdy nevmasíruvávajte do pokožky hlavy, môžu totiž spôsobiť začervenanie pokožky hlavy, prípadne ju inak podráždiť. Avšak pár kvapiek jojobového alebo kokosového oleja dokáže veľké zázraky. Pripravenú zmes rovnomerne rozotrite na hlavu, nechajte pôsobiť zhruba 15 minút a následne vlasy umyte ako zvyčajne.


 

Tri účesy vhodné pre riedke vlasy

 

1. Pin-up účesy

Pin-up účesy sú často poriadnou výzvou v prípade, ak vás trápia riedke vlasy. Účes nedrží, ako by sme si predstavovali a výsledok snaženia je obvykle dosť biedny. Ale: ak sa vám však pin-up účesy páčia a nemienite sa ich vzdať, ponúkame vám dva triky, pomocou ktorých z vlasov dostanete viac, ako by ste si mysleli. Aby vlasy nepôsobili príliš hladko a plocho, je lepšie zvoliť si voľný nedbalý pin-up účes, pri ktorom necháte zopár pramienkov voľne padať. Efekt bohatších vlasov tiež dosiahnete účesmi s cestičkou nabok.
 

2. Sleek look 

Rafinovanosť tohto looku spočíva v detailoch. S minimálnym úsilím a použitím malého triku dodáte vlasom optický objem.
S cestičkou výrazne nabok budú vlasy pôsobiť plnšie a bohatšie. Efekt dosiahne svoje maximum vtedy, keď si svoju obvykle nosenú cestičku posuniete o niečo ďalej alebo ju prehodíte na druhú stranu. Vlasy pri korienkoch budú pôsobiť hustejšie a lepšie, budú totiž stáť.
 

3. Vlny

Jemné vlny, ktoré vo vlasoch vyčarujete žehličkou, vlasy oživia, dodajú im štruktúru a objem. Žiaľ, na riedkych vlasoch nemajú vlny či kučierky dlhú trvácnosť. Našťastie existuje zopár trikov, ako ju predĺžiť: púder na vlasy zabezpečí vlasom objem a výdrž, sprej na definíciu a tvar vlasov zas tento efekt krásne predĺži.