Active Beauty
Scrunchies: milujeme farebné gumičky do vlasov!

Do vlasov

Scrunchies: milujeme farebné gumičky do vlasov!

Pestrofarebné vlasové trendy rokov 80. jednoducho milujeme! Scrunchies sa vyrábajú vo všetkých veľkostiach, farbách a tiež vzoroch. V takomto ležérnom štýle si za pomoci gumičiek upravíme dlhé aj kratšie vlasy.

Scrunchies – prečo vlasom prospievajú?

Gumičky scrunchie sú látkou potiahnuté elastické gumičky do vlasov. Za posledné roky sa začali vyrábať v najrôznejších farbách a veľkostiach. Vďaka svojej mäkkej štruktúre a voľnému strihu znižujú lámavosť vlasov a čo je skvelé, scrunchie gumičky nevytvárajú pri nosení vo vlasoch nechcené a nevzhľadné zvlnenia. S takýmito gumičkami sa dokonca môžete vyhnúť aj tenzným bolestiam hlavy, ktoré často vznikajú práve vtedy, ak máte vlasy upevnené po dlhšiu dobu klasickou gumenou gumičkou. Scrunchie gumičky sú vyrobené z látky, ideálne z hodvábu, a preto sú skvelou voľbou pre dlhé vlasy, vlasy sa vďaka nim budú menej štiepiť v končekoch a tiež sa nebudú tak krepovatieť ako je tomu pri nosení bežných gumičiek. Na úpravu jemných a hladkých vlasov sú zasa výhodným pomocníkom scrunchie gumičky potiahnuté froté látkou.


Účesy so scrunchie gumičkami

„Messy bun“ so scrunchie gumičkou

Vlasy si jemne prečešte prstami. Vlasy si potom rukami zodvihnite a uhlaďte do vysokého chvosta, zatočte ich a upevnite scrunchie gumičkou. Zopár pramienkov si spustite do tváre a look je hotový. Ak chcete dosiahnuť uhladený výzor, vlasy si začešte dozadu, uhlaďte ich trochou gélu a upevnite scrunchie gumičkou. Ak sa objaví aj pár neposlušných pramienkov, pomôžte si pinetkami.


Konský chvost

Klasický konský chvost je top, scrunchie gumička dodá účesu automaticky väčší objem. Ak máte dlhé vlasy, uviažte si do chvosta s odstupmi asi 5 cm viacero navzájom ladiacich gumičiek a vlasy ohraničené gumkami jemne povytiahnite, docielite štýlový efekt bublinového vrkoča. Na tento styling sa hodia predovšetkým malé scrunchie gumičky rôznych farieb z rovnakej farebnej rodinky.


Dostredu

Pre tých s krátkymi účesmi či ofinou je mimoriadne praktický styling so zopnutím polovice vlasov v strede temena. Vlasy rozdelíme na hornú a dolnú polovicu približne nad ušami. Vrchnú polovicu zopneme vzadu v strede a upevníme scrunchie gumičkou. V závislosti od dĺžky vlasov môže v tomto účese vyzerať skvele aj malý drdolček. Na tento styling je potrebné zvoliť si malú scrunchie gumičku.

Tieto scrunchies si nájdete v dm predajniach či online:

Pestré farby do vlasov

Gumičky do vlasov - mix 4 ks od she stylecollection

Kúpiť online na mojadm.sk

Luxusný zamat pre vlasy

Gumičky do vlasov Sprunchie Slim Cool as Ice, 2 ks od invisibobble

Kúpiť online na mojadm.sk

Hebký dizajn v elegantnom prevedení

Gumičky do vlasov - mix 2 ks od she stylecollection

Kúpiť online na mojadm.sk