Active Beauty
Sombré: 4 fakty o tomto blond looku

Jemne rozžiarené

Sombré: 4 fakty o tomto blond looku

Jemné, tónované pramienky sa pri looku sombré postarajú o mimoriadne prirodzený štýl v blond farbe.
Jednoliate a jednofarebné „prilby“ sú už v salónoch žiadané už len zriedka. Omnoho častejšie sa žiada prirodzenosť. A tu vstupujú do hry prácne vytvárané tóny ako ombré alebo balejáž – a prirodzene pôsobiace sombré, najjemnejšia koloristická technika. Jej názov je skratkou plnej verzie „soft ombré“ a tento názov hovorí za všetko: Na rozdiel od známejšieho ombré looku je princípom sombré namixovať farby tak, aby bol výsledný efekt s farebnými prechodmi v pramienkoch čo najprirodzenejší a najjemnejší.
 

Všetko o koloristickej technike sombré 

1. Čo je sombré look?  

Vďaka jemne tónovaným pramienkom sú prechody z tmavej do svetlej ešte mäkšie a jemnejšie ako pri obľúbenej staršej sestre ombré. Farebný štýl pritom pôsobí omnoho decentnejšie. Tento efekt sa dá docieliť za pomoci špeciálneho stylingového púdru na vlasy, ktorý bol špeciálne vyvinutý na tieto manuálne techniky farbenia vlasov. Pri sombré sa odporúča face-framing. Presvetľujú sa tak pramienky okolo tváre. Lichotí to vzhľadu pleti a celkový look pôsobí mäkšie a jemnejšie.

2. Komu pristane sombré?  

Každému, ale neodporúča sa tým, ktorí majú krátke vlasy. Naopak, sombré vyznie úžasne pri flexibilných účesoch, od plážových vĺn až po nedbalý štýl alebo tiež pri divokých kučerách.

3. Vyžaduje si sombré špeciálnu starostlivosť?

Nakoľko sombré je tiež zosvetľovacia technika, pri vykonávaní ktorej vlasy vždy strácajú vlhkosť, je potrebná intenzívna a hydratačná starostlivosť. Produkty s keratínom krásne napomôžu vlasom udržať ich štruktúru. Detailom v starostlivosti sú produkty s tónujúcimi pigmentami, nazývané tiež semi-permanentné farby. Vlasom dodajú lesk a jemne ich natónujú. 

4. Zvládnem sombré aj doma?  

Túto techniku, kde sa vlasy ručne farbia ťahom štetca či hrebeňa, by ste mali skutočne nechať na odborníčky a odborníkov. Inak by sa vám mohlo stať, že výsledkom svojpomocného farbenia budú tvrdé prechody, nepravidelné škvrny alebo neželané oranžové tóny. A korekcia takýchto prešľapov je nielen časovo náročná, ale aj omnoho drahšia ako návšteva kaderníckeho salónu.