Active Beauty
Typ tváre: Tento trendy účes vám pristane

Style-Guide

Typ tváre: Tento trendy účes vám pristane

Ktorý z nových trendových účesov vám najviac pristane? To záleží od typu vašej tváre. Povieme vám, ktorý účes ide dokonale k oválnemu, srdcovému, štvorcovému alebo okrúhlemu typu tváre.

Účes, ktorý pristane k oválnej tvári: Krátky bob

Tvar: Tvár je najširšia v oblasti lícnych kostí. Tvar tváre je celkovo podlhovastý a čelo a čeľusť sú približne rovnako široké.
Celebrity s oválnou tvárou: Scarlett Johansson a Megan Fox
Účes: K oválnej tvári sa prakticky hodí každý jeden účes. Prednosti tohto typu tváre ale dokonale zvýrazní krátky bob s dĺžkou priamo po bradu. Najlepšie vynikne predovšetkým s cestičkou na stred.

Účes pre tvár v tvare srdca: Curtain bangs

Tvar: Na tvárach srdcového typu je najširším miestom čelo. Vysoko položené lícne kosti a úzka špicatá brada sú pre tento typ tváre typické.
Celebrity so srdcovou tvárou: Amanda Seyfried a Reese Witherspoon
Účes: Srdcovým typom tváre veľmi lichotia ofiny. Napríklad ofina v štýle „curtain bangs“ nechá krásne vyniknúť lícnym kostiam. Dĺžky už potom len stačí natočiť alebo upraviť do štýlu „beach waves“.

Účes pre tváre do tvaru štvorca: Ofiny

Tvar: Dámy so štvorcovým typom tváre majú čelo, lícne kosti a čeľusť takmer rovnako široké. Pre tento typ tváre je typická výrazná čeľusť a skôr stredne vysoké čelo.
Celebrity so štvorcovou tvárou: Keira Knightley a Sandra Bullock
Účes: Redšie a rozstrapatené ofiny nechajú krásne vyniknúť kontúram štvorcovej tváre. Ak sa vám zapáčil práve cool „edgy look“, na štvorcovej tvári vynikne krásne s dorovna zastrihnutou ofinou a vyhladeným bobom.

Účes pre okrúhly typ tváre: Dlhý bob

Tvar: Pre okrúhly typ tváre je typické, že ich šírka je rovnaká ako dĺžka. Charakteristickými znakmi okrúhlej tváre sú výrazné lícne kosti a okrúhle čelo a tiež okrúhla brada.
Celebrity: Selena Gomez a Miley Cyrus
Účes: Okrúhlej tvári lichotia strihy, ktoré odhaľujú čelo a nechávajú ho voľné. Opticky tak predĺžia tvár. Napríklad long bob, ktorý jemne obopne tvár, ten zvýrazní tento typ tváre najlepšie.