Active Beauty
Absolútne trendy účes: krátky bob

Trendsetter

Absolútne trendy účes: krátky bob

Na instagrame je momentálne absolútna topka: krátky bob. A niet sa čo čudovať, pretože vo variante ultra krátky bob, mini bob alebo little bob ponúka tento trendový účes mnoho rozličných možností stylingu.
Krátky bob alebo tiež ultra short bob je aktuálnym trendovým variantom časom overenej účesovej klasiky. Za posledné roky sa bob dočkal mnohých updatov. V dlhej „lob“ verzii siahal po plecia či dokonca až po kľúčnu kosť, ako textúrovaný „pob“ zas lichotí úzkej tvári, no a teraz sa bob zostriháva tak maximálne po bradu alebo dokonca ešte o čosi kratšie.
 
Garantujeme vám, že rozštiepené končeky či poškodené vlasy v dĺžkach viac pri tomto type účesu nebudú  témou. A ak vás už omrzel ombré look, potom si nechajte zostrihnúť vlasy zarovno a tupo – hotovo, stali ste sa nositeľkou vychyteného krátkeho boba.
 
Aké rôzne varianty stylingu vám tento ležérny účes ponúka a pomocou akých grifov vyšperkovať ultra krátkeho boba do dokonalosti, poradí vlasový stylista a expert pre dm Christian Wilhelmstötter.

5 faktov o účese krátky bob

1. Komu pristane ultra krátky bob?

Dĺžka, či lepšie povedané krátkosť krátkeho boba, by sa mala prispôsobiť individuálnemu tvaru tváre. Expert pre dm, Christian Wilhelmstötter: „Strihy po bradu alebo ešte kratšie strihy opticky rozširujú tvár. A práve preto bob mimoriadne pristane ženám s úzkou alebo podlhovastou tvárou. Okrúhla tvár sa vďaka tomuto účesu bude zdať širšia.“


2. Hodí sa ku krátkemu bobovi ofina?

„Kombinácia mini boba a ofiny môže pôsobiť, v závislosti od dĺžky a zostrihu ofiny, ostro alebo naopak roztomilo,“ hovorí Christian Wilhelmstötter. Ultra krátka, zarovno zostrihnutá ofina podčiarkuje edgy štýl, s krátkou rozstrapatenou ofinou zase dosiahnete drzý, no sladučký look.


3. Štýlový krátky bob v sleek looku

Supercool bude tento trendový účes pôsobiť v štýle sleek look. Vlasy len za pomoci výdatného množstva spevňovacieho prípravku na vlasy začešte dozadu. Do dĺžok veľkoryso vpracujte gél alebo vosk na vlasy. „Ak chcete, aby účes dokonale odolal nástrahám dlhého dňa či dokonca večierka, stavte na gél. Vosk sa postará o rovnaký vzhľad, avšak vďaka nemu bude účes variabilnejší,“ hovorí zo skúsenosti expert pre dm Christian Wilhelmstötter.


4. Ultra short bob: Trendy bob s cestičkou

„Bob s cestičkou v strede je klasikou a je zároveň najbežnejším variantom krátkeho boba. Tento look odporúčam hlavne ženám so symetrickou tvárou,“ hovorí vlasový expert. Ak je vašim zámerom skôr vyrovnať asymetriu, skvelým optickým pomocníkom je bob s cestičkou nabok. Tip: skúste si urobiť cestičku na tej strane, kde ju bežne nenosíte. Vlasom tak automaticky dodáte objem, budú pôsobiť bohatšie. „Doplnky ako nezvyčajné štipčeky či spony do vlasov ideálne cestičku zafixujú.“


5. S hravými vlnkami len podčiarkne ženskosť

Módny trendy krátky bob sa dá poľahky osviežiť pomocou pár grifov. Stačí pár smerom von vytočených vĺn a prísny účes sa razom zmení na jemný ženský. Do uterákom vysušených vlasov naneste prípravok na ochranu vlasov pred teplom, vysušte ich fénom a zopár pramienkov natočte žehličkou smerom von. Túžite po výraznejšom lesku vo vlasoch? Potom stačí do končekov zapracovať trošku vosku a nakoniec už len vlasy zafixovať lakom na vlasy.