Active Beauty
Vyhladzovanie vlasov: 6 dôvodov, prečo siahnuť po keratíne
Text: Julia Schauer

Hodvábne lesklé vlasy

Vyhladzovanie vlasov: 6 dôvodov, prečo siahnuť po keratíne

Keratínové kúry znamenajú koniec pre nepoddajné vlasy a ťažko skrotiteľné kučierky. Čo vás pri takomto ošetrení čaká?

Niektoré typy vlasov (od prírody nepoddajné) teda vedia robiť starosti: po umytí sú rozlietané a pre ich jemné zvlnenie je náročné upraviť ich do účesu. Výsledok je, že vlasy potom pôsobia ako večne neupravené. Riešením by mohla byť kúra, kedy sa vlasy posilňujú keratínom. Po ošetrení sú lesklejšie, ale aj hladšie a uchopiteľnejšie.

Vlasy sa najprv dôkladne umyjú a vysušia fénom. Následne sa na ne rovnomerne nanesie keratínový prípravok a po približne 20-minútovom pôsobení prípravku sa vlasy opäť dôkladne vyfénujú. Teraz vstupuje do hry žehlička na vlasy. Pri teplote od 210 do 230 stupňov sa vlasy vyžehlia. Keratínový prípravok tak môže preniknúť do vlasovej kutikuly a vyplní ju keratínom. Po takejto procedúre potrebujú vlasy 2 až 3 dni oddych, nemali by sa umývať ani natesno zapletať. Táto kúra sa však neodporúča v prípade veľmi jemných vlasov, tie treba naozaj šetriť a vyhladením by výrazne stratili objem.

6 dôvodov, prečo vlasom dožičiť keratínové ošetrenie


1. Efekt vydrží aj niekoľko týždňov

Dĺžka pôsobenia závisí od individuálnej štruktúry vlasov. V prípade výrazne nepoddajných zvlnených vlasov môže efekt trvať len dva mesiace, pri jemnejších prirodzených kučierkach to môžu byť aj štyri.


2. Menej starostí s úpravou šetrí čas a energiu

Procedúra, ktorá zaberie asi 2 hodiny, sa postará o kratšie ráno v kúpeľni. Celkový čas potrebný na styling sa zminimalizuje, čo je snom všetkých, ktorí to s prípravami nestíhajú.

3. Opticky sa vám predĺžia vlasy

Najdlhšie vlasy máme všetci hneď po umytí. Tento efekt sa prirodzene prejaví aj pri vyhladzovaní vlasov keratínom. Po ošetrení vlasy hneď pôsobia o niekoľko centimetrov dlhšie.


4. Krásne lesklé vlasy zdvihnú sebavedomie

Keratín, ktorý sa pridáva do štruktúry vlasu, je jedným zo stavebných prvkov vlasu, takže ho telo dobre pozná. Dodaný v extra dávke vlas posilňuje a krásne ho vyhladzuje. Takéto vlasy vás naozaj budú tešiť, vždy keď sa zazriete v zrkadle.


5. Šetrnejšie k vlasom ako bežné žehlenie vlasov

Každodenná úprava vlasov môže pre vlasovú štruktúru znamenať pomerne veľkú záťaž. Pri keratínovej kúre sa k vlasom pristupuje šetrne a vlasy sú upravené bez zásahu ešte dlho po nej.

6. Zbavíte sa krepovitosti
Keratín neposlušne odstávajúce jemné vlásky krásne vyhladí a postará sa tak o lesklý a elegantný look bez vynaloženia zbytočnej námahy.