Active Beauty
Oddych v kúpeľoch: 9 tipov na Slovensku a v okolí
Text: Christina Omlor

Relax

Oddych v kúpeľoch: 9 tipov na Slovensku a v okolí

Opúšťame domácu vaňu a vyrážame na víkend v kúpeľoch! Ideme si užiť rokmi overené liečebné a oddychové procedúry doma na Slovensku a v Česku, Maďarsku, Slovinsku a Rakúsku.

Dovolenka v kúpeľoch: Deväť tipov na oázy regenerácie

1. Náš domáci poklad

Pri plánovaní dovolenky sa často zabúda na nás, na Slovensko. Nachádza sa tu pritom viac ako 1400 minerálnych a termálnych prameňov. Okrem tradičných kúpeľov sa na Slovensku nachádzajú aj veľké moderné wellness centrá.

Oddychový tip č. 1: Hotel Thermia Palace
Secesná čerešnička slovenského kúpeľníctva umiestnená v zeleni piešťanského Kúpeľného ostrova. Hotel Thermia Palace je priamo prepojený s kúpeľným domom Irma s historickým bahniskom a zrkadliskom, aj s viac než tridsiatimi liečebnými miestnosťami.

Oddychový tip č. 2: Kúpele Sliač
Príroda a národné kultúrne pamiatky Slovenska v areáli, ktorý lieči už viac ako 200 rokov. Kúpele Sliač na Pohroní sú naše historicky prvé kúpele určené na liečbu srdcovo-cievnych ochorení a liečivú vodu s podobným zložením nájdeme už iba na troch iných miestach na zemi: v Argentíne, v Španielsku a v Austrálii.

2. Do kúpeľov v Slovinsku

Slovinsko ponúka nielen krásne a pokojné mesto Ľubľanu, pýši sa aj skvelými hotelmi a wellness rezortmi. Či sú to už hotely v regióne Kras, v Alpách alebo pri veľkom zálive Stredozemného mora: termálne a minerálne pramene sú tu všade. V kúpeľnom mestečku Rogaška Slatina napríklad vyviera minerálna voda s najvyšším obsahom horčíka na svete, o ktorej sa hovorí, že má povzbudzujúce a regeneračné účinky.

Oddychový tip č. 3: Kúpele Olimia
Olimia je prvá slovinská holistická wellness destinácia. Ponúka nespočetné množstvo programov, ktoré človeku pomôžu nájsť fyzickú a emocionálnu rovnováhu. Mimochodom, ubytovať sa môžete buď v hotelovej izbe alebo v luxusnom glampingovom stane.

Oddychový tip č. 4: Kúpele Laško
V Slovinsku je veľa termálnych kúpeľov, avšak táto krajina je známa aj svojim medom. Čo by teda mohlo byt prirodzenejšie, ako spojiť tieto dve veci? Termálne kúpele Laško sa v procedúrach venujú účinkom medu. Čo tak napríklad pobyt so sladkými masážami? Účinné látky medu sa vmasírujú do pokožky a tým zlepšia prekrvenie. Metabolizmus sa tak znova naštartuje.

3. Česká starostlivosť ako za starých čias

Staré kúpeľné domy a romantické zámky – Česko je na wellness oddych ako stvorené. Kúpeľný trojuholník s Karlovými Varmi, Mariánskymi a Františkovými Lázňami je legendárny a aj keď je od Slovenska ďalej, ako hlavné mesto, oplatí sa vydať sa za ním.

Oddychový tip č. 5: Resort Svata Katerina
Čím je stredisko Svatá Kateřina tak výnimočné? V priestoroch wellness a v izbách vyteká minerálna voda priamo z prameňa Svätej Kataríny. O skvelý relax na čerstvom vzduchu sa postará aj prírodné jazierko, rovnako ako aj špeciálne miesta v lese, ktoré len tak sršia energiou. Jednoducho dokonalé miesto na vypnutie.

4. Čarovná maďarská voda

Maďarsko je známe tisíckami termálnych prameňov a to ho robí skvelou dovolenkovou destináciou, ak sú vaším cieľom kúpele. Mnoho rezortov a hotelov sa nachádza hlavne na západe a nadchýnajú nás skvelými wellness ponukami. Avšak aj zvyšok Maďarska má rozhodne čo ponúknuť.

Oddychový tip č. 6: Spirit Hotel
Oceňovaný Spirit Hotel v meste Sárvár presvedčí pravou kúpeľnou oázou s 22 bazénmi a vírivkami, saunovým svetom a množstvom procedúr šitých na mieru.

Oddychový tip č. 7: Mjus Resort & Thermal Park
Moderné wellness centrum Mjus Resort & Thermal Park má napínavú históriu, nachádza sa v budove bývalej fabriky na obuv. Dnes ju však pripomína len malá predajňa obuvi. Vo svetle zaliatych loftových priestorov sa môžete nechať skutočne rozmaznávať. Absolútnym vrcholom sú však panoramatické kúpele s 360-stupňovým výhľadom.

5. Rakúsky kúpeľný relax v prírode

Čo tak sa ponoriť do rakúskych termálnych bazénov! Hoci rakúske kúpele rozhodne nemôžu konkurovať cenovo výhodnejším ponukám susedných krajín, čo sa týka pohody a kvality wellness služieb, rozhodne za nimi v ničom nezaostávajú.

Oddychový tip č. 8: Aqua Dome
Uprostred Tirolských Álp sa nachádzajú jedny z najmodernejších termálnych kúpeľov v Rakúsku: Aqua Dome. Dvanásť bazénov a sedem sáun vás pozýva na dokonalý relax. A plus? Vychutnáte si neuveriteľný výhľad na Ötztalské Alpy.

Oddychový tip č. 9: Rogner Therme
Milovníci umenia okamžite spoznajú, kto navrhol kúpele v kúpeľnom meste Bad Blumau na juhovýchode Rakúska: legendárny umelec Friedensreich Hundertwasser. V rozprávkovom prostredí kúpeľov Rogner Bad Blumau sa nachádzajú tri liečivé termálne pramene, turecký parný kúpeľ a saunový svet.