Active Beauty
5 letných návykov, ktoré udržiavame

Uchovajte si dobrý pocit

5 letných návykov, ktoré udržiavame

Summer feeling navždy: Funguje to - ak si prenesieme jeden alebo viaceré návyky z leta do chladného ročného obdobia.
Keď sa dni skracujú a dlhé noci zhoršujú našu náladu, chceme pocítiť trochu zo summer feeling: krátko sa slniť, prechádzať sa pri jazere, grilovať a smiať sa s priateľmi do neskorých nočných hodín. 

Žiaľ, leto nemôžeme pričarovať späť, ale môžeme si zabaliť jeden alebo viaceré návyky z leta. A v chladnom ročnom období, keď súrne potrebujeme trochu prázdninového pocitu, ich opäť vybalíme. Tieto letné návyky by sme si určite mali udržiavať:5x Summer feeling: Aký návyk si beriete so sebou?

1. Chodiť častejšie von

V lete sme často a radi vonku. Či už pri jazere, na terase reštaurácie, na horách alebo v lese. Získame tak nielen veľa čerstvého vzduchu, ale aj vitamín D. Zvlášť v chladnom ročnom období, keď slnko svieti slabšie, sa nám už tak ľahko nepodarí udržať hormóny. Takže: choďte von pre viac vitamínu D! Spravte si krásnu prechádzku.


2. Vyskúšať niečo nové

Poznáte to aj vy: Na dovolenke sa zrazu ocitnete na veľkej nafukovačke ťahanej motorovým člnom, na surfe alebo pri skúmaní starej jaskyne? Vyskúšať niečo nové - čo je často oveľa jednoduchšie, keď sa cítite ako na dovolenke. Preto rozbaľujeme nafukovací čln a jaskynný pocit a ponárame sa do nečakaných dobrodružstiev. Je to možné aj v zime: vyrazíte si na snežniciach alebo na závodných boboch?

 

3. Vyrobiť fotostenu

Pohľad na fotografie z dovolenky: čo lepšie navodzuje summer feeling? Zoberte teda svoje najkrajšie fotky z dovolenky a vytvorte z nich nádhernú fotostenu. Vždy, keď potrebujete pocítiť trochu summer feeling - stačí jeden pohľad na prázdninovú fotostenu. Alebo dva. Je dokázané, že ste šťastnejší, keď sa častejšie pozeráte na krásne fotografie!
 


4. Písať si cestovný denník

Slová nás môžu tiež vziať do sveta studených nápojov, horúcich beatov, leta, piesku a mora. Preto: na najbližšej dovolenke si napíšte pekný cestovateľský denník so všetkými zážitkami z dovolenky. Ak zatúžite po lete, otvoríte denník a ponoríte sa do prázdninového sveta. Mimochodom, písanie je návyk, ktorý je dobré udržiavať: prečítajte si, ako môžete použiť denník na to, aby ste boli šťastnejší.


5. Učiť sa nové jazyky

Chystáte sa nasledujúcu letnú dovolenku stráviť v Španielsku? Skvelé, potom sa môžete tešiť na dovolenku už v zime a pripraviť sa na ňu: naučte sa pár slov v španielčine! Na dovolenke potom môžete nielen komunikovať v miestnom jazyku, ale aj cez zimu pocítiť chuť paelly v ústach, cítiť na pokožke južné slnko, cítiť slanú vôňu…