Active Beauty
Päť faktov na tému menštruačná spodná bielizeň

Green Ideas

Päť faktov na tému menštruačná spodná bielizeň

Je pohodlná, udržateľná, spoľahlivá, hygienická a absolútne trendy: menštruačná spodná bielizeň. Menštruačné nohavičky sa považujú za skutočnú inováciu na trhu s dámskou hygienou a vyvolávajú nadšenie po celom svete. Zároveň tento produkt vyvoláva aj otázky. Zodpovieme vám päť najdôležitejších.  

Stále viac a viac žien koketuje počas svojich dní s alternatívnymi produktami. A práve menštruačná spodná bielizeň patrí k tým najobľúbenejším. Na rozdiel od invazívnych hygienických výrobkov, ako sú tampóny, sa ľahko používa, príjemne sa nosí, a preto ju majú rady aj začiatočníčky. Napomáha tiež vyhnúť sa produkcii množstva odpadu – koniec koncov, menštruačnú spodnú bielizeň možno vyprať a opakovane ju používať.     

Čo by ste mali vedieť o menštruačnej spodnej bielizni

 

Čo sú menštruačné nohavičky a ako fungujú?  

Udržateľná (pretože sa dá opakovane používať) menštruačná bielizeň sa nosí presne tak isto ako bežné nohavičky. Vďaka niekoľkým vrstvám funkčnej textílie zaručuje pri nosení pocit sucha aj počas menštruácie. Textília totiž absorbuje vlhkosť a odvádza ju od tela. Hygienická vložka je prakticky integrovaná do nohavičiek. Antibakteriálny materiál navyše zabraňuje tvorbe zápachu, je však pritom veľmi šetrný k pokožke a tiež priedušný. Po nosení sa nohavičky opláchnu v studenej vode, následne sa vyperú pri teplote 40 až maximálne 60 °C a nechajú sa vysušiť na vzduchu.  

Sú nohavičky skutočne nepriepustné? 

Menštruačná spodná bielizeň je v podstate nepriepustná, áno! Vrstvy textílie sú však schopné absorbovať len určité množstvo tekutiny, toto množstvo určuje výroba. Pri slabom až stredne silnom krvácaní poskytujú menštruačné nohavičky dostatočnú ochranu bez toho, aby žena musela siahať po bežných menštruačných potrebách. Pri silnom krvácaní sa odporúča používať popri menštruačnej bielizni aj hygienická vložka alebo tampón. Nohavičky tu v tomto prípade poslúžia ako dodatočná ochrana pred neželanou nehodou. 

Je menštruačná spodná bielizeň skutočne hygienická?  

Áno, pretože materiál absorbujúci vlhkosť odvádza tekutinu do vnútra nohavičiek. Povrch nohavičiek zostáva príjemne suchý. Okrem toho funkčný materiál so svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami zabezpečuje, že sa v bielizni nemnožia baktérie a nevznikajú v nich tak nepríjemné pachy. Mimochodom, tieto nohavičky skvele neposlúžia len počas menštruácie, ale aj pri miernej inkontinencii.  

Koľko kusov menštruačných nohavičiek vlastne žena potrebuje?  

V závislosti od toho, aké silné je krvácanie, potrebuje žena v priemere jedny až troje menštruačné nohavičky za deň. Absorpčná kapacita zodpovedá približne jednému až trom tampónom, v závislosti od konkrétneho modelu a výrobcu. Najneskôr po šiestich až ôsmych hodinách by sa nohavičky mali vymeniť. Ak periete viackrát týždenne, na jeden menštruačný cyklus by ste si mali vystačiť so štyrmi až piatimi menštruačnými nohavičkami. Čo sa týka celkovej životnosti tohto výrobku, menštruačná bielizeň vydrží približne 60 praní, resp. do dvoch rokov.  

Tip 

Najmä zo začiatku používania sa počas dní, kedy je krvácanie silnejšie, odporúča najprv bielizeň otestovať doma, treba si ju predsa len vyskúšať v pokoji, aby ste nemali nepríjemný pocit z toho, že celý deň niekde beháte s použitými nohavičkami v kabelke.   

Je menštruačná bielizeň vhodná na nosenie vždy a všade?  

Či už ich budete nosiť v kancelárii, na cestách, pri športe alebo napríklad aj na spanie – menštruačné nohavičky vždy poskytujú spoľahlivú a pohodlnú ochranu. Sú mimoriadne praktické a diskrétne, aj keď sa prezliekate v šatni: vďaka nenápadnému vzhľadu sú na nerozoznanie od bežnej spodnej bielizne.   

Vedeli ste, že... ?  

Za päť rokov budete potrebovať zhruba o 200 tampónov či vložiek menej, ak budete nosiť menštruačné nohavičky len počas troch dní menštruácie? Skutočne udržateľný a efektívny spôsob, ako znížiť produkciu odpadu!