Active Beauty
V centre pozornosti: dobré skutky naokolo

Vaše správy

V centre pozornosti: dobré skutky naokolo

Naša malá výzva znela: poďakujte sa niekomu, kto vám pomohol, alebo nám dajte vedieť, ako pomáhate vy. 
Dobré skutky menia svet. V širšom, ale aj v tom najužšom zmysle, keď ide len o naše vlastné bytie. Ako sa cítite vy, keď vám niekto večer zavolá, lebo vie, že ste mali deň na zaplakanie? Keď sa suseda ponúkne, že vám pomôže s krabicami, alebo keď vám kamarát prinesie obľúbenú polievku, lebo v telefóne už tretí deň počuje vašu nádchu? Ja cítim pomyselné objatie a malé uvoľnenie - nemusím všetko zvládnuť iba sama. Ten pocit je tak fajn, že ho chcem sama posúvať ďalej, niečo ako keď ma pri Vianociach viac baví dávanie než rozbaľovanie.

Na to, ako to majú s pomáhaním a dobrými skutkami naši čitatelia, sme sa opýtali vo vydaní magazínu active beauty. Tu sú vybrané odpovede, ktoré odmeňujeme 20-eurovou poukážkou na nákup vlastných značiek dm. Ďakujeme za zapojenie sa!
 

Snažiť sa pomáhať, ako sa dá

"Myslím si, že aj malá pomoc sa vysoko cení a prináša dobro, preto sa snažím pomáhať, kde sa dá. Nemám ešte vlastnú rodinu, tak chodím pomáhať rodičom s bežnými domácimi prácami (hoc aj len umyť riad alebo postarať sa o záradu). Podporujem ich aj finančne, prispievam im časťou z každej mojej výplaty. Aj keď by som to asi vedela minúť aj na seba, som zvyknutá dať v tomto smere na prvé miesto rodičov s bratom. Niekedy nie je ľahké vyriešiť veci okamžite, preto pravidelné pomáhanie iným vnímam za veľmi dôležité."
Sofie Jane

Robiť svoje okolie lepším

"Vo vchode domu, kde bývam aj pracujem, som zaviedla Krabicu pomoci. Je to moja najlepšia (iba 15-eurová) investícia, ktorá mi pravidelne robí radosť. Keď ju susedia naplnia, jej obsah nosím kamarátke, ktorá ho posunie slobodným matkám v núdzi. Veci, ktoré sú pre zvieratká, raz za čas nesiem do útulku, vtedy k tomu prikúpim aj jeden megabalík krmiva. Niekedy si z krabice vyberú priamo susedia, ale vždy je to lepšie, ako by sa veci mali vyhodiť. Poslúžia aj ďalším. A prináša to radosť!"
Lívia
 

Nebáť sa ďakovať pred ostatnými

"Chcela by som sa srdečne poďakovať pani učiteľke Alene Ž. a ostatným zamestnancom a spolužiakom ZŠ a MŠ v Martine, ktorí poskytli prvú pomoc môjmu synovi."
Eva
 

Pomáhať v maličkostiach

"Ja ďakujem všeobecne ľuďom, ktorí pomôžu v bežné dni na ulici aj tým, ktorých nepoznajú. :) Navrhnú odnesenie tašiek, ponúkajú ľuďom s kočiarom pomoc s vynesením po schodoch, zohnú sa po niečo, čo ten pred nimi stratil. Znie to ako banalita, ale vždy, keď sa to stane (a nemusí to byť ani pomoc mne), som šťastná, že k sebe ľudia vedia byť aj dobrí."
Zoja
 

Byť oporou

"Všímam si to medzi mojimi kamošmi - v mojom úzkom kruhu, ktorý funguje ešte od strednej, má vždy niekto obdobie, kedy sa cíti nanič. Myslím tak viactýždňovo, zo smutných udalostí, z návalu práce, možno aj z počasia. :D Čím sme starší, tým je takýchto období viac. A aj keď každý z nás žije v inom meste a vedie vlastný rušný život, keď sa niekto z nás topí, zbalíme sa a vyrážame na spoločný víkend. Na turistiku, na vodu, na chatu, kdekoľvek. Poznáme sa viac ako 20 rokov a to, že tu vieme byť jeden pre druhého, aj keď sa ostatní ľudia v našich životoch menia, je pre mňa obrovskou pomocou a šťastím."
Samo