Active Beauty
Letné prázdniny 2022: 5 nápadov pre rodiny
Text: Eva Pohn

Ide sa na to!

Letné prázdniny 2022: 5 nápadov pre rodiny

Mnoho detí sa každý rok nevie dočkať letných prázdnin. Deväť týždňov hier, zábavy a akcie. Máme pre vás päť nápadov, vďaka ktorým spravíte z leta 2022 jeden veľký nezabudnuteľný zážitok!
Kúpať sa v jazere, v mori alebo na kúpalisku, stretávať sa s kamarátmi, vychutnávať si zmrzlinu, odcestovať na dovolenku alebo podnikať s rodinou iné úžasné veci – počas letných prázdnin sa na možné zmení veru aj to nemožné. S týmito nápadmi na trávenie času budete na leto 2022 radi spomínať vy aj vaše deti:

Usporiadajte susedskú párty

Máte v okolí dobré susedské vzťahy? Úžasné! Jednu či dve nové susedky ešte nepoznáte? Tak potom je najvyšší čas to zmeniť! Prečo nezorganizovať takú spoločnú susedskú „ulicovicu“ – stačí postaviť zopár stolíkov, všetci pozvaní donesú niečo dobré pod zub a niečo na pitie a dobrý základ na vydarenú párty je na svete. A ktovie, možno sa medzi novými známymi nájdu aj takí, ktorí majú deti v rovnakom veku. Proste skvelý spôsob, ako spoznať nových kamarátov, s ktorými sa dá pohrať cez letné prázdniny.


Zájdite si do bane

Pamätáte si, kedy ste naposledy boli v bani? Ak je tomu už pár rokov, potom je čas na oprášenie týchto spomienok, letné prázdniny sú na to ako stvorené. V baniach v Kremnici, Banskej Štiavnici či v Handlovej sa môžete vydať po stopách niekdajších baníkov a počas týchto horúcich letných dní na pár hodín uniknúť páliacemu slnku mimoriadne dobrodružným spôsobom.

Škôlka, guma, loptové hry

Apropo, hovoríme o dávnej minulosti. Pamätáte si ešte klasické hry ulice z detstva? Škôlka, guma či hádzanie loptou o múrik – bola by naozaj škoda, keby ste tieto skvelé hry nenaučili aj svoje deti. Takže šup šup, natiahnite gumu, pripravte si loptu a vytiahnite kriedy. Letné prázdniny sú ako stvorené na to, aby ste svoje deti vzali na hravú cestu späť do detstva!


Sledovanie lietadiel

Žijete v blízkosti letiska? Ideálne. Vezmite deti a strávte spoločne vzrušujúci čas na letisku. Mnohé letiská ponúkajú bezplatnú terasu pre návštevníkov letiska, z ktorej je dokonalý výhľad na pristávacie a vzletové dráhy pre lietadlá. Tak či onak, každé dieťa bude stáť s otvorenými ústami, keď mu ponad hlavu preletí obrovitánsky stroj.


Preskúmajte blízke okolie

Povedzme si to na rovinu – okruh, v ktorom sa v rámci bežného každodenného fungovania pohybujeme, je pomerne veľký. Využite s deťmi letné prázdniny na objavovanie vlastného teritória a pokúste sa ho rozšíriť. Veď malé dobrodružstvo sa začína už za vlastnými dverami. Zanechajte nachvíľku cesty, ktoré už poznáte a objavujte nanovo okolie, v ktorom žijete.